Blíženci (21.5. - 20.6.)

Mozek Blíženců je neustále v plném provozu a někdy je pro ně těžké uvolnit se a zůstat v klidu. Během dne není jediná minuta, kdy by jejich mysl na něco nemyslela. Z těchto důvodů Blíženci chodí spát, až když už prostě musí, často hodně unavení, a tím pádem je provází spánkové potíže. Některé noci dokáží úplně probdít. Spánek je pro ně vlastně nepříjemností, raději by celý den i noc strávili nějakou vzrušující aktivitou.

Panna (23.8. - 22.9.)

Lidé narození ve znamení Panny mají chronický zvyk o sobě neustále přemýšlet, často jsou příliš sebekritičtí. Kvůli tomu se neustále cítí ve stresu, takže je téměř nemožné, aby si odpočinuli a strávili klidnou noc. V noci pak přemýšlí nejen o sobě, ale často i o své práci. Ta je pro ně velmi důležitá. Někdy mívají i noční můry, což způsobí ještě větší úzkost a obavy. Panny potřebují být produktivní, takže o pomoc s nespavostí často žádají odborníky.

Rak (21.6. - 22.7.)

Pro zrozence ve znamení Raka je někdy těžké být během dne zcela vzhůru. Na vině je špatný spánek. Raci mívají často takovou práci, která vyžaduje cestování, a tím pádem mají i velmi nepravidelný režim. Na spánek jim většinou moc času nezbývá. Ani u nich nejsou výjimkou noční můry. Rak také mívá tendenci před spánkem hloubat a oddávat se všem nejistotám, které na něj v životě číhají. V posteli se tak hodně zneklidní a usínání je značně narušené.

Beran (21.3. - 19.4.)

O Beranech je známo, že jsou poměrně náchylní k duševním chorobám. jako jsou deprese, úzkost a bipolární porucha. Nezřídka je tyto stavy provázejí právě, když mají usnout. Pokud se správně neléčí, mohou mít vážné problémy s nespavostí. Berani jsou navíc velmi hyperaktivní. Pokud nahromaděnou energii během dne nespálí, budou ležet v posteli a hodiny zírat do stropu. Jakmile však začne Beran pečovat o své duševní zdraví, problémy s nespavostí většinou vymizí.

Vodnář (20.1. - 18.2.)

Vodnáři jsou intelektuálové, kteří rádi hluboce a analyticky přemýšlí. Milují být duševně stimulováni, a tak během noci zůstávají vzhůru celé hodiny a přemýšlí a přemýšlí, někdy jen o jedné věci. Vodnář před spaním také rád čte, a zatímco na některá znamení působí kniha jako prášek na spaní, u Vodnáře je to právě naopak. A když nemá po ruce knížku, sáhne po mobilu či notebooku. Tyto technologie jak je známo způsobují potíže se spánkem, u Vodnáře dvojnásob. Často nezamhouří ani oka a celou noc sleduje filmy, hraje hry nebo si čte.

Zdroje: www.yourtango.com, www.cosmopolitan.com