Když se člověk dobře nevyspí, jeho den většinou nestojí za nic. A když jde o problém dlouhodobý, ovlivňuje i pracovní výkony, soustředěnost či úsudek. Některá znamení mají bohužel větší problémy se spánkem než jiná. Pokud vás zajímá, zda mezi ně patříte i vy a jaké bylinky vám mohou pomoci tento problém vyřešit, pak si přečtěte následující horoskop.

Střelec

23. 11. až 21. 12.

Velké problémy se spánkem mají Střelci, jsou totiž celý den ve spěchu, řeší velké množství úkolů a večer dodělávají resty, které nestihnou přes den. Večer tak neumí uklidnit svou mysl a převalují se hodiny v posteli a nemohou usnout. K velkému problému patří i jejich životní styl, kouří a nestravují se většinou zdravě ani pravidelně.

S vyklidněním mysli Střelcům pomůže máta, která je skvělá i na zažívání, což je při jejich nezdravém stravování více než nezbytné. Tato bylinka totiž podporuje správnou činnost trávicího traktu a střev, posiluje obranyschopnost organismu a imunitní systém. Působí i proti nadýmání a podporuje dýchací systém.

Býk

21. 4. až 21. 5.

Býci jsou šílení workoholici, neumí vypnout, sednout si k televizi, ani jinak relaxovat. Relax je pro ně totiž právě práce. Bývají proto často samotáři, nikdo s nimi totiž nevydrží. Jim to nevadí, pudy zakládat rodinu nemají a raději svůj životě věnují kariéře.

Aby si Býk alespoň trochu pospal a ubral ve svém životním tempu, měl by vsadit na sílu meduňky. Tato osvěžující bylinka s citrónovou vůní kromě nespavosti pomáhá i s úzkostmi, depresemi, migrénami či podrážděným žaludkem. Skvělá je i na vysoký krevní tlak.

Panna

23. 8. až 22. 9.

Panny jsou většinou obětavé a veškerý svůj čas věnují rodině. Jsou velmi opatrné a ochranitelské. Mají pořád pocit, že se jejich dětem něco stane a jsou přehnaně úzkostné. To je dusí i v noci a raději desetkrát za noc vstanou zkontrolovat, zda jsou jejich děti v pořádku. Jejich spánek tak za moc nestojí.

Se zklidněním nervového systému, zbavením se strachu a samozřejmě i spánkem jim pomůže kozlík lékařský. Ten obsahuje kyselinu valerenovou, která ovlivňuje metabolismus, a kyselinu aminomáselnou, jež pozitivně ovlivňuje spánek. Nikdy však kozlík nepijte před jízdou autem, vaše reakce by nemusely být dostatečně rychlé.

Kozoroh

22. 12. až 20. 1.

Kozorozi mají velké životní problémy, které jim nedovolí pokojně spát. Jejich mysl je neustále ve střehu a mozek se snaží vyřešit starosti, se kterými se právě potýkají. Toto znamení nedostatkem spánku velmi trpí, Kozorozi jsou pak nepříjemní, podráždění a ostatní se jim vyhýbají.

S problémem spánku by Kozorohům mohla pomoci třezalka. Po celém světě se využívá jako přírodní antidepresivum, protože pomáhá zklidnit nervy, zmírňuje deprese a úzkost. Pomáhá se vyrovnat i s hysterickými záchvaty. Neměli by ji však užívat jedinci s poškozenými játry či ledvinami.

Související články

Zdroj: www.apetitinline.cz, www.herbal-store.cz, www.vitalia.cz