Za pár dní opět přijde změna času, která má na naše tělo větší vliv, než si možná myslíte. Existují dokonce některá znamení, která se s ní velmi těžce vyrovnávají. Která to jsou a co jim dělá největší obtíže, se dozvíte v následujícím horoskopu.

Beran

21. 3. až 20. 4.

Pro Berany je změna času naprosto nepřirozená a rozbíjí jim vnitřní biorytmus. Citliví Berani se z toho jen tak nemusí oklepat a můžou je potkat i závažnější zdravotní problémy, především pak psychické. Důvodem je právě změna v biorytmech, která má na jedince negativní vliv.

Nejvíce jsou ohroženi samozřejmě ti Berani, kteří mají slabou psychiku nebo se s duševními chorobami už léčí. Je prokázáno, že se v prvních týdnech po změně času zvyšuje i počet duševních poruch. Často jde v takových případech i o citlivé jedince ve znamení Berana.

Lev

23. 7. až 22. 8.

Lvi často trpí na kardiovaskulární choroby a problémy se srdcem, proto je pro ně změna času také velmi náročná. V následujících dnech po změně času se vyskytuje vyšší riziko infarktů či mrtvic a Lvi by měli být obezřetní a věnovat pozornost jakémukoli diskomfortu v tomto směru. Zhoršená kvalita spánku a stres s dřívějším vstáváním jim rozhodně dobře neudělá.

Zajímavé je, že Lvům vadí jen změna času na letní. Naopak ta zimní jim vyhovuje. Cítí se v pohodě, odpočinutí, dobře spí a mají energii. Zima Lvy na rozdíl od ostatních znamení nabíjí a mají ji rádi.

Střelec

23. 11. až 21. 12.

O hodinu kratší spánek má vliv na lidskou pozornost. Střelci jsou na tuto změnu velmi citliví a měli by si po změně času na letní dát velký pozor na dopravní nehody. Mnoho studií po celém světě prokázalo, že změna času zvyšuje riziko nehod u všech lidí. Špatná pozornost samozřejmě neohrožuje jen řidiče. U Střelců roste riziko i pracovních úrazů z nepozornosti.

Velký pozor by si měly dát také těhotné ženy ve znamení Střelce. Bylo totiž zjištěno, že při přechodu na letní čas se zvyšuje i počet těhotenských komplikací. Ztracená hodina spánku nabourá ženám ve Střelci přirozený biorytmus více než ostatním znamením.

Související články