Co s prázdnou tubou od zubní pasty?

Pastu z ní už nevymáčknete, ale stejně může ještě posloužit. Šetřílci mohou tubu na konci ustřihnout a kartáčkem útroby tuby propátrat. Nějaká pasta se tam ještě najde. Pokud doma nemáte novou, naposledy vás zachrání i takový zbyteček.

Nicméně taková troška pasty se výborně hodí k mnoha dalším věcem. Pasta je totiž výborný čistící prostředek vašich zubů, ale také se hodí na mnohé další materiály. Co a jak můžete pastou vyčistit vám prozradí také tento příspěvek z YouTube kanálu Andrea Jean Cleaning.

Zdroj: Youtube

S čím vám pomůže troška pasty na zuby?

Hadřík nebo starší kartáček, který jste povýšili pomocníka při úklidu, namočte do zbytku pasty a přetřete pastou stříbrné či zlaté šperky. Na kovu musí být alespoň nepatrná vrstvička, kterou stačí jen minutu či dvě nechat působit, a pak stejným kartáčkem šperk jemně vydrhnout pod tekoucí vodou. Pokud je součástí i kamínek nebo nějaký lepený prvek, dejte si pozor, abyste nedopatřením nestrhli i tento. Po umytí vytřete do sucha bavlněným hadříkem.

Proti mlžení oken a zrcadel

Jak jste mohli vidět ve videopříspěvku, pasta se hodí k čištění kovů i pochromovaných detailů v koupelně. Výborně také pomáhá proti mlžení skel a zrcadel. Můžete ji proto použít nejen na sprchový kout, ale také zrcadla či dioptrické i tmavé sluneční brýle. Nicméně k takovému úklidu si už pořiďte plnou tubu. Se zbytečkem si nevystačíte.

Zbytky pasty v tubě také dobře poslouží na vyčištění bílých tenisek. Boty jsou sice krásné, ale velmi rychle ztrácí svou jasnou barvu a po čase je již nemožné navrátit jim vzhled nové obuvi.

Zubní pasta ale funguje výborně, a to nejen na umělou kůži, ale i další materiály. Vydrhnete jí také podrážku nebo tkaničky. Pastu maličko zřeďte vodou nebo namáčejte karáček do pasty a pak vody. I maličkým monžstvím můžete vyčistit celé tenisky.

Nevyhazujete tubu od pasty, dá se s ní kouzlit

I samotná tuba je v rukou šikuly s kouskem suchého zipu, magnetického zapínání, knoflíku nebo druku znova použitelná. Říkáme sice recyklace, ale je to vlastně upcyklace čili z již použitého materiálu vytvoříme něco nového a použitelného jiným způsobem.

Z tuby od pasty, ale také větších plastových obalů od šamponu, kondicionéru nebo tělového krému je snadné vyrobit malé kapsičky, taštičky či pouzdérka na drobnosti. Vypadají velmi pěkně a holkám, klukům i dospělým se budou hodit na maličkosti.

Hledáte-li inspiraci, právě Pinterest je na nápady k tvoření jako dělaný. Jeden obrázek totiž mnohdy vydá za tisíc slov.

Související články

Zdroje: tomsofmaine.com, familyhandyman.com