Někteří lidé jsou přirozeně náchylnější k rozhazování peněz než jiní. Ať už jde o impulzivní nákupy, neodolatelnou touhu mít nejnovější technologie nebo jednoduše nepřiměřené utrácení za zážitky a zábavu. Naopak jiní lidé jsou šetrnější, pečlivě plánují své výdaje a snaží se každý měsíc něco odkládat stranou. Tyto tendence mohou být do značné míry ovlivněné znamením zvěrokruhu.

Blíženci (22.5. - 21.6.)

Blíženci jsou známí svou komunikativností a vynalézavostí. Měli by být magnetem na peníze. Ale místo toho, aby se jejich peněženka plnila po okraj, skončí její obsah na konci měsíce v troskách. Jak je to možné?

Pravda je taková, že Blíženci jsou svými nápady a vášněmi často tak zaneprázdněni, že nemají čas dokončit jeden projekt dříve, než se pustí do dalšího. A to může být ten důležitý moment, kdy se hroutí sen o bohatství.

Jedním z největších problémů, kterým Blíženci často trpí, je impulzivní utrácení. Mají rádi vše krásné, nové a výstřední. Přitom vše, co Blíženci potřebují, aby měli bankovní účet v plusu, je jen trochu disciplíny, plán a hlavně přestat utrácet peníze za věci, které ve skutečnosti nepotřebují.

Střelec (23.11. - 21.12.)

Odvážný a podnikavý Střelec není typ člověka, který by se bál vrhnout do akce. Je hrdinou zvěrokruhu, který se nebojí riskovat. Ale jeho láska ke svobodě a dobrodružství může být jeho finanční achillovou patou. Nebojí se sáhnout do úspor a zainvestovat do svých snů, i když to pro něj znamená vyčerpat veškeré zdroje.

Mít peníze není všechno, ale je to něco, co nám pomáhá žít život plný vzrušujících a neobvyklých zážitků, po nichž Střelci tak touží. Možná je na čase přenastavit mysl a dát se na cestu „dobrodružství zvládnutí financí“. Střelci, nebojte se využít svého ducha dobrodruha a zkuste investovat do nových příležitostí. Ale nejdříve se ujistěte, že máte solidní plán a že jste si vědomi všech možných rizik.

Ryby (21.2. - 20.3.)

Ryby jsou považovány za jedno z nejcitlivějších a nejempatičtějších znamení zvěrokruhu. Mají vrozenou schopnost cítit emoce druhých a běží rychle na pomoc, když je to potřeba. Tato ohromující kvalita je něco, co by mohlo být základním kamenem úrazu v peněženkách Ryb.

Pro mnoho kreativních a citlivých lidí v Rybách může být vztah k penězům a práci komplikovaný. Často jsou ti, kdo mají mimořádnou intuici a kreativitu, jsou vnímaví ke svému okolí a schopní ponořit se do uměleckého procesu, přinášet krásu do světa a pomáhat ostatním. Ale co se stane, když zapomínají na sebe, zejména ve finančním smyslu?

Ryby, důvěřujte své intuici a uvědomte si, že vaše kreativita má hodnotu. Naučte se ocenit svou práci a stanovte si reálné cíle, které vám pomohou dosáhnout úspěchu, ať už ve vašem umění, podnikání nebo jiných oblastech.

Související články

Zdroj: timesofindia.indiatimes.com, ildunque.it