Beran (21.3. - 20.4.)

Lidé ve znamení Berana se nikdy v jídle nedrží zpátky a nikdy neřeknou ne, když jim někdo nabídne něco k snědku. Dobré jídlo, pohostinnost a dobří lidé u stolu, to je to, co Berani milují. A když se ten stůl prohýbá dobrotami, je Beran naprosto šťastný a spokojený.

Vášeň projevuje i u jídla, rád si pochutnává na stravě bohaté na bílkoviny, které potřebuje pro svaly a sílu, kterou je pověstný. Berani mohou jíst ve kteroukoliv denní i noční hodinu a jakékoliv množství, přičemž mají to štěstí, že nepřiberou ani deko. Proč? Veškeré přijaté kalorie okamžitě spálí.

Blíženci (22.5. - 21.6.)

Blíženci se jídlem uklidňují, poměrně často trpí nervozitou a bývají podrážděni. Jakmile se cítí nejistí nebo se dostanou do nekomfortní situace, začnou se v nich prát jejich dvě rozdílné osobnosti. Upokojit je může jedině jídlo, a to zejména sladké.

Nesnášejí, když jim kručí v žaludku, a tak neustále něco shánějí k snědku. Když je nablízku zmrzlina, jsou schopni sníst celá kilová balení na posezení. Kupodivu jim to nepřidává na váze.

Rak (22.6. - 22.7.)

Většina lidí ve znamení Raka považuje jídlo ze jedno z největších potěšení v životě. Jsou schopni se přejídat, a to jak během, tak i v noci. Raci jsou vodní znamení, a proto není divu, že se cpou vším, co žije v moři.

Milují středomořskou kuchyni, které se nikdy dostatečně nenabaží. Doslova se cpou mořskými plody, rybami, čerstvým chlebem, ovocem i olivami. Vše zapíjejí litry vína, nikdy nemají dost. Jídlo si užívají a nepřibírají. Je to tím, že si vždy vše vychutnávají v klidu a bez stresu.

Střelec (23.11. - 21.12.)

Nic a nikdo nemůže zastavit Střelce v jejich chuti k jídlu. Pro tohle vášnivé znamení je jídlo to nejdůležitější. Ochutnává cokoli, vyhledává ty nejlepší restaurace a jeho dobrodružná duše ho žene poznávat stále nová místa ve světě, aby mohl ochutnat místní gastronomii.

Nijak se neovládá v množství snědených pokrmů, často kombinuje chutě a přejídá se. Nerad se dělí s ostatními, a pokud se chvíli zdržuje doma, rád vaří. Je neustále v pohybu, a tak nikdy neztloustne, i když se od rána do večera cpe vším možným. 

Vodnář (21.1. - 20.2.)

Jakmile by se měli lidé narození ve znamení Vodnáře vzdát jídla, začnou se neuvěřitelně vztekat. Jsou to sice velmi hodní lidé, mají však jednu špatnou vlastnost, a tou je chamtivost. Zejména, co se týče jídla. Patří mezi výstřední znamení zvěrokruhu, a tak zkouší neobvyklé a netradiční recepty, rád vaří a experimentuje. Od přebytečných tuků ho vždy zachrání speciálně upravená dieta, při které však nikdy nehladoví.

Související články

Zdroje: www.yourtango.com, www.cosmopolitan.com