Beran (21.3. - 20.4.)

Mars je planeta energie, vášně a akce. Pro lidi ve znamení Berana to znamená, že jsou odvážní, odhodlaní a vrhají se do všeho po hlavě. Rádi čelí novým výzvám, mají sílu a odhodlání k prosazování svých názorů a cílů. Mars v Beranu posiluje soutěživost. Chtějí za každou cenu vyhrávat a dosahovat úspěchu. S pozicí Marsu mohou být spojené některé nemoci nebo zdravotní problémy. Jedná se o bolest očí, poruchy mozku, svědění, srážení krve, onemocnění ženských pohlavních orgánů, slabé kosti atd.

Býk (21.4. - 21.5.)

V astrologii planeta Venuše symbolizuje lásku, potěšení, krásu a harmonii. Venuše má vliv na naše citové vazby, včetně romantických vztahů a partnerství, a ovlivňuje naše schopnosti navazovat a udržovat sociální vztahy. Je spojována s reprodukčním zdravím.
Znamení, kterému vládne je Býk. Lidé narození s touto kombinací jsou vášniví a smyslní. Milují luxus, dobré jídlo, krásné věci a komfortní prostředí. Mají vkus a smysl pro styl. Vztahy jsou pro ně velmi důležité, a proto často hledají stabilní a trvalé vztahy plné lásky a harmonie.

Blíženci (22.5. - 21.6.)

Blíženci jsou známí pro svou komunikativnost, zvědavost a schopnost rychle se učit. Merkur, planeta intelektu, je jejich vládnoucí planetou, což zdůrazňuje jejich zájem o výměnu informací, konverzaci a myšlení.
Lidé narození ve znamení Blíženců mají silné komunikační schopnosti, umí rychle pochopit a vyjádřit složité myšlenky. Jsou velmi společenští a mají mnoho známých a přátel. Díky své silně vyvinuté flexibilitě se snadno přizpůsobují různým situacím.

Rak (22.6. - 22.7.)

Lidé narození ve znamení Raka jsou často považováni za citlivé, empatické a rodinně orientované jedince. Měsíc je jejich vládnoucí planetou, což posiluje jejich silný vztah k emocím a intuici. Raci jsou obvykle velmi citliví na své okolí a napojení na rodinu a domov mají ze všech znamení zvěrokruhu nejsilnější. Jsou schopni vcítit se do emocí druhých a poskytovat emocionální podporu.
Měsíc může mít vliv na některé aspekty zdraví, zejména pokud jde o nespavost, problémy související s cukrovkou, slepým střevem, plícemi atd.

Lev (23.7. - 22.8.)

Slunce hraje v astrologii významnou roli, neboť symbolizuje jádro osobnosti, sebevědomí, a životní energii jedince. Lidé narození ve znamení Lva obvykle mají velké ego, a Slunce, které je řídí, zesiluje tuto charakteristiku. Lvi si mají silnou sebedůvěru a vědí, jak se prosadit.
Slunce je také spojováno s autoritou, silou vůle a schopností vést. Lvi, jejichž osobnost je výrazně ovlivněna Sluncem, mají silné vůdcovské sklony a touží po úspěchu. Slunce zdůrazňuje touhu Lvů být králem nebo královnou svého života.

Panna (23.8. - 22.9.)

Merkur je planetou učení a komunikace. Pro lidi narozené ve znamení Panny to znamená, že v komunikaci s ostatními excelují. Jsou schopni vyjádřit své myšlenky a pocity jasně a srozumitelně. Mohou být dobří učitelé, rádi se vzdělávají a rozšiřují své znalosti. Občas mají Panny tendenci přemýšlet o mnoha věcech najednou, což vede zbytečně ke stresu.Merkur je také spojen s intelektem a analytickými schopnostmi. Panny rychle analyzují situace a hledají řešení pro různé problémy. Jsou flexibilní a schopné se adaptovat na různé situace.

Váhy (23.9. - 23.10.)

Venuše je planetou lásky, vztahů, romantiky. Lidem narozeným ve znamení Vah záleží na vztazích s ostatními. Váhy jsou obvykle přitažliví jedinci se společenskou a přívětivou povahou.
Venuše je také spojována s krásou a uměleckým vkusem. Váhy tak mají často smysl pro estetiku a mohou být vášniví milovníci umění, módy a krásy. Umí si užívat pohodlí a luxusu, protože vědí, jak vydělat peníze. Bdí nad nimi planeta příjmu a bohatství. Venuše ovládá některé části těla, jako jsou oči, nos a pohlavní orgány.

Štír (24.10. - 22.11.)

Mars je planeta vášně, agrese a akce. Pro lidi ve znamení Štíra to znamená, že jsou velmi intenzivní a plní energie. Mají sklony k hlubokým emocím a mají vášnivý přístup k sexualitě a intimním vztahům.
Mars ve Štírech posiluje jejich odhodlání. Štíři jsou cílevědomí a nebojácní. Mají sílu a vůli k dosažení svých cílů. Štíři jsou jako buldoci, zakousnou se a už nepustí. Tato síla a vytrvalost může být využita k překonávání obtíží a dosahování úspěchu v obtížných situacích.

Střelec (23.11. - 21.12.)

Jupiter je považován za planetu expanze, štěstí a prosperity. Tato planeta vládne Střelcům a ti jsou díky tomu rození optimisté, plní naděje a touhy po pozitivním vývoji v životě. Jupiter ovlivňuje růst ve všech směrech. Střelci jsou otevření novým zkušenostem, dobrodružstvím a různým kulturám. Mají tendenci stále rozvíjet své znalosti a dovednosti.
Lidé narození ve znamení Střelce mohou mít štěstí v oblasti financí a životního bohatství. Jsou obvykle štědří a ochotní sdílet své zdroje s ostatními.

Kozoroh (22.12. - 20.1.)

Saturn je vládnoucí planeta Kozoroha a je planetou disciplíny, odpovědnosti a zkušeností. Trpěliví Kozorozi berou své povinnosti vážně a pracují tvrdě na dosažení svých cílů. Saturn přináší také omezení a testy. Lidé narození ve znamení Kozoroha mohou čelit různým výzvám a obtížím v životě, které jim pomáhají růst a získávat zkušenosti.
Saturn vládne nohám, svalům, kloubním kostem, zubům, kůži, vlasům, kolenům atd.

Vodnář (21.1. - 20.2.)

Vodnáři jsou obecně spojováni s inovacemi, originalitou a touhou po svobodě. Díky vlivu Uranu, jejich vládnoucí planety, je pro Vodnáře snadné využívat nové technologie a nalézat nové způsoby řešení situací. Uran je planetou originality, a Vodnáři jsou tak jedineční a nezávislí v myšlení a jednání. Nepodřizují se tradičním konvencím a mají sklon prosazovat novátorské nápady. Svoboda je pro Vodnáře klíčovým prvkem. Uran podporuje jejich touhu po osobní a společenské svobodě. Mohou být proti omezujícím strukturám a mít sklon k rebelii, pokud se cítí, že jsou v něčem omezováni.

Ryby (21.2. - 20.3.)

Neptun je spojován s duchovním světem, iluzemi a touhou po spojení s universem. Lidé narození ve znamení Ryb mají tendenci být velmi citliví a duchovně zaměření. Mají hluboký zájem o duchovno, meditaci a hledání hlubšího smyslu života. Neptun vládne intuici a vnímavosti. Ryby mají výraznou schopnost vnímat neviditelné aspekty reality. Jsou schopny snadno zachytit emocionální náladu a energii okolo sebe. Neptun má také temnou spojenou s iluzemi a klamnými dojmy. Ryby tak mohou být náchylné k iluzím a mohou mít tendenci vnímat svět skrz růžové brýle.

Související články

Zdroj: www.astrotalk.com, www.wikihow.com