Býk (21.4. - 21.5.)

Jeden z nejmilovanějších tatínků a dědečků, to je Býk. Pro tyto muže je na prvním místě bezpečí jejich dětí. Dbají na to, aby jejich potomci pochopili smysl a důležitost rodiny a vztahů v ní. Snaží se vymýšlet kreativní a nové způsoby, jak všechny spojit.

Býci vynikají obrovskou trpělivostí a jen málokdy na děti zvýší hlas. Jejich děti a vnoučata je prostě milují a cítí se v jejich blízkosti bezpečně. 

Blíženci (22.5. - 21.6.)

Muži, tátové a dědové narození ve znamení Blíženců chtějí, aby jejich děti zůstaly fyzicky i duševně zdravé. Dbají na jejich životosprávu, organizují nejrůznější sportovní či jiné fyzické aktivity, které podpoří jejich kondici.

Blíženci touží předat dětem všechno, co znají a čemu věří, že je pro spokojený a zdravý život důležité. Dědečkové Blíženci jsou velmi zábavní, vtipní a nezkazí žádnou legraci. 

Rak (22.6. - 22.7.)


Čas strávený s rodinou je pro Raka tím nejlépe stráveným časem. Tito tátové i dědové se neustále snaží stmelovat rodinu a pořádat společné aktivity, ať už hrají deskové hry, chodí do kina nebo kempují.

Raci touží, aby všichni členové rodiny měli dobré vztahy. Jsou to velmi citliví muži, skvělí otcové a báječní dědové. Každé dítě u nich vždy najde otevřenou náruč, pomoc a podporu. Vždy dobře poradí. Snaží se udržovat rodinné tradice a zvyky.

Štír (24.10. - 22.11.)

Jednou z jejich největších starostí je udržet své děti zapojené do nějaké činnosti a zaneprázdněné. Chtějí, aby byly společenské, takže je vedou k mnoha mimoškolním aktivitám.

Štíři věří, že zaneprázdněné dítě je šťastné dítě, a tak je přihlašují do nejrůznějších kroužků a zájmových klubů. I když chtějí pro své děti to nejlepší, mohou je děti někdy vnímat tak, že je příliš kontrolují. 

Kozoroh (22.12. - 20.1.)

Kozoroh se narodil, aby byl otcem, je to prostě jeho poslání. Chce, aby jeho děti byly pracovité, zodpovědné a vzdělané. Sám jim jde příkladem. Stále hledá nové způsoby, jak své děti vzdělávat a předávat jim vědomosti, ať už tradičně nebo kreativním a inovativním způsobem.

Dědečkové Kozorozi patří mezi nejlepší prarodiče, pečují o svá vnoučata s láskou a předávají jim cenné životní zkušenosti.

Související články

Zdroje: www.yourtango.com, timesofindia.indiatimes.com