Beran (21.3. - 20.4.)

Lidé narození ve znamení Berana jsou přirozenými vůdci. Vynikají v různých výzvách a projevují asertivitu. Když se objeví konflikty, aktivně se snaží najít řešení, které by uspokojilo obě strany. Nebojí se stanovovat vysoká očekávání a požadovat excelentní výsledky. Tento vášnivě odhodlaný Beran bude motivovat svůj tým k dosažení dokonalosti a průměrný výkon pro něj nebude přijatelný.

Lev (23.7. - 22.8.)

Ze Lvů sebevědomí doslova stříká, mají neskutečné charisma a bývají neustále obklopeni spoustou lidí, které jejich osobnost přitahuje jako magnet. Jejich nakažlivé nadšení motivuje a inspiruje tým, na pracovišti je energie jak v atomové elektrárně. Očekávají tím pádem maximální výkony, umí z vás vydolovat to nejlepší. Lvi mají svou hrdost a silné ego, nebojí se své názory vyjadřovat otevřeně a upřímně, i když to někdy druhou stranu může bolet.

Panna (23.8. - 22.9.)

Když se řekne detailista, mnoha lidem se automaticky vybaví znamení Panna. Jejich vrozená potřeba a touha po dokonalosti dohání lidi k šílenství. Vše musí být perfektní, pečlivě naplánované a zorganizované. U tohoto šéfa není žádný prostor dělat chyby, očekává od svých podřízených precizní a přesnou práci. Vědí hned, co je potřeba zlepšit, milují napravování nefunkčních procesů a to z nich činí náročné, ale velmi efektivní vůdce.

Štír (24.10. - 22.11.)

Štíři jsou proslulí svou mimořádnou intuicí. Umí rychle analyzovat situace a díky svému hlubokému pochopení lidské psychologie jsou schopni efektivně řešit konflikty. Šéf Štír bude vždycky bránit svoje lidi, ale na oplátku očekává výsledky, loajalitu a naprostou oddanost. Tito jedinci jsou obvykle velmi intenzivní. Mají tendenci být záhadní a rezervovaní, takže jejich zaměstnanci nebudou vždy vědět, co se v jejich šéfovské mysli děje. Jejich oblíbené heslo je: „Pravidla jsou od toho, aby se dodržovala,“ a očekávají jejich respektování bez kompromisů.

Kozoroh (22.12. - 20.1.)

Pro Kozorohy je důležitá disciplína, pravidla a pečlivé plánovaní jejich cílů. Kladou vysoké nároky na sebe, i na své okolí. Často pracují tvrdě a systematicky na plnění svých ambicí. Mají tendenci pravidelně sledovat nejen svůj vlastní pokrok, ale také pokrok ostatních. To jim umožňuje identifikovat oblasti, které vyžadují zlepšení a přizpůsobit svůj plán podle aktuálních potřeb. Dodržují plány a předpisy a hlídají to, aby to dělali i ostatní. Když se Kozoroh rozhodne, bývá obvykle obtížné přesvědčit ho, aby své rozhodnutí změnil. Má tendenci držet se svého stanoviska.

Související články

Zdroje: www.astrotalk.com, www.eastrohelp.com