Yarilo (Yarila, Yar) (21.3. - 20.4.)

Bůh jarního slunce, symbol vášně a lásky. Toto jméno znamená mladý, velmi silný, a také vášnivý. Lidé narození v těchto jarních dnech jsou jako jejich bůh, plní mocné a neskutečné energie. Zůstávají mladí bez ohledu na svůj věk. Yarilo jim dodává sílu válečníka, pomáhá vyhnout se nebezpečí.

Lada (Lelia) (21.4. - 21.5.)

Bohyně Lada, bohyně života a lásky dává všem narozeným v tomto období jemnost, harmonii a pořádek. Tito lidé se vyznačují trpělivostí, klidem, dobrým zdravím. Lada z nich dělá gurmány, milovníky krásy a přírody.

Letnitsa (Lelya) (22.5. - 21.6.)

Bohyně Letnitsa dává lidem narozeným v květnu a červnu laskavou duši, smysl pro humor a inteligenci. Tito lidé jsou živí a obratní, ale také odvážní a ochotní pomáhat druhým. Jejich bohyně je ochraňuje na každém jejich kroku.

Kostroma (22.6. - 22.7.)

Kostroma je symbolem plodnosti, tato bohyně ochraňuje své svěřence. Lidé narození pod jejím vlivem mívají neobyčejný umělecký talent. Chrání tyto osoby před nehodami a umožňuje jim dožít se krásného stáří.

Velez (Kolyada) (23.7. - 22.8.)

Velez je jeden z nejvýznamnějších slovanských bohů. Byl považován za božstvo pomáhající lidem v jejich praktickém životě, byl to i mistr skrytých věcí a magie. Lidé narození pod vlivem svého patrona mají zálibu v okultismu. Mají rovněž něžný charakter a lásku k dětem.

Maya (Seva) (23.8. - 22.9.)

Bohyně Maya, někdy nazývána i jako Seva, byla bohyní přírody, zahrad, patronka úrodných dešťů a dobrého počasí. Vždy podporovala život, stejně jako její patroni. Tito lidé se stále o něco a někoho starají a udílejí dobré rady. Jde jim zejména o dobro druhých.

Svarozhich (23.9. - 23.10.)

Lidé narození v tomto období roku jsou chráněni synem boha Svaroga, jménem  kterého Svarozhich. Byl to patron vojáků, ale také ohně a přírodních živlů. Život lidí narozených v tomto období je symbolizován bojem, zejména v první polovině života a sklízením plodů, a to v druhé polovině života, kdy budou sklízet plody, užívat si úcty a bohatství.

Morana (Morena, Mara) (24.10. - 22.11.)

Lidé narození v tomto období mají přízeň  Morany. Je to bohyně bolesti, smrti, odumírání života. Ze všech slovanských bohů má nejmagičtější moc právě Morana, která ochraňuje své svěřence tak, že se ničeho nebojí, ani smrti. Vynikají trpělivostí a nesmírnou inteligencí.

Zima (23.11. - 21.12.)

Starověcí Slované si představovali Zimu jako bílou krásku. Počátek její vlády je časem radosti a zábavy, na závěr se však stává ošklivou a zákeřnou ženou. Lidé pod ochranou Zimy se dívají na svět s optimismem a odvahou čelit nepříznivým situacím. 

Perun (Indrik, Unicorn) (22.12. - 20.1.)

Podle Slovanů vypadal Perun jako šedovlasý zralý muž. Jeho svěřenci vynikají vitalitou, odvahou, tvrdostí a nebojácností. Bývají plní energie, kterou se snaží efektivně využít. Jejich bůh jim dodává sílu a drsnost.

Stribog (21.1. - 20.2.)

Podle slovanské mytologie je Stribog bohem větru. Osoby pod jeho záštitou se vyznačují mystickou orientací mysli a schopností úspěšně studovat. Stribog jim dodává temperament, emoce a inteligenci. 

Rod (21.2. - 20.3.)

Bůh Rod patří mezi nejuctívanější. Patřil mezi stvořitele vesmíru a jeho chráněnci se vyznačují vysokou citlivostí a vnímavostí. Bývají oddaní druhým, dokáží odpouštět a pro své blízké udělat cokoli.

Související články

Zdroje: www.slovanskakultura.cz, inistra.ru