Raci, Ryby a Váhy jsou znamení, která se vyznačují precizní citlivostí na emoce ostatních. Jejich smysl pro empatii je tak silný, že se dokážou vcítit do pocitů druhých, a pokud se někdo cítí nepříjemně, cítí se nepříjemně i oni. To je důvod, proč se často omlouvají, kdykoliv se jim situace zdá napjatá nebo trapná – chtějí ulevit druhým, ale přitom zapomínají na sebe.

Rak (22.6. - 22.7.)

Rak má hluboko zakořeněnou touhu po harmonii. Toto vodní znamení je jako vlny moře, které léčí a uklidňují, ale mohou být také silné a rozbouřené.
Chtějí, aby se všichni cítili pohodlně a bezpečně. Když vidí, že se někdo cítí nepohodlně, nebo když dojde k nějakému konfliktu, jejich první reakcí je se omluvit. Ne proto, že by se cítili vinni, ale proto, že chtějí udržet pokoj a harmonii.
Toto chování může vést k tomu, že se Rak dostane do pozice, kdy jsou jeho potřeby a pocity opomíjeny. Rak by měl pamatovat na to, že ne všechny situace vyžadují omluvu. Někdy je nejlepší umět říci NE bez pocitu viny.

Váhy (23.9. - 23.10.)

Váhy, symbolizované váhami spravedlnosti, touží po harmonii a rovnováze. Mají tendenci být mírotvůrci v konfliktních situacích, dbají na to, aby se proti nikomu nepostavily a aby nijak nezranily cizí city. Jakmile mají pocit, že někoho rozčílily, omlouvají se, dokud si nemyslí, že je rovnováha obnovena. A i poté pravděpodobně hodí do vzduchu pár „promiň“, jen pro jistotu.
To, že se omlouvají, ukazuje, že jsou schopné vidět věci z pohledu ostatních a že jim na ostatních záleží. Ale všeho moc škodí.

Ryby (21.2. - 20.3.)

Ryby jsou vodní znamení, takže jsou extrémně citlivé a nesnesou pomyšlení, že by zraňovaly city někoho jiného. Proto, když se ocitnou v situaci, kdy se mohou někomu omluvit, udělají to. Ne proto, že by se chtěly vyhnout konfliktu, ale protože opravdu cítí, že by měly přijmout odpovědnost za své činy a slova.
Ale proč se Ryba omlouvá tak často? Možná proto, že chápe, jak hluboký vliv mohou mít slova na nás všechny. Protože ví, že jedno nesprávně vyřčené slovo může zranit. A protože chce být tím, kdo přináší uzdravení, a ne bolest.

Související články

Zdroj: bustle.com