Probíhá 20. 8. 2015 - 23. 8. 2015

Letní Flóra Olomouc 2015 a Receptář: růže, písničky, poradna, inspirace

Místo konání: Olomouc, Výstaviště Flora, celý areál

Letní etapa mezinárodní zahradnické výstavy Flóra Olomouc rok co rok láká nádhernou a inspirativní podívanou, zahradnickými trhy s širokým sortimentem rostlin všeho druhu i zahrádkářských potřeb. Návštěvníci se těší na přehlídky novinek, setkání s profesionálními pěstiteli, na krásu květinových vazeb a mnozí i na program, který tu je pro ně připraven.

Receptář na letní Flóře 2015

Také časopis Receptář rád představuje na Flóře své hosty a nabízí divákům zábavní a poradenský doprovodný program. Co jsme připravili pro letní Flóru 2015?

Pátek 21. srpna 2015

Od 10 hodin na pódiu hlavního pavilonu A: slavnostní křest nové odrůdy keřové růže vypěstované hamburskou firmou W. Kordes. Růže s plným romantickým květem a harmonickou intenzivní vůní ponese jméno Flora Olomouc.

Vůni novinky analyzovala a popsala parfémistka Claudia Walder: „Růže Flora Olomouc má tajuplnou vůni. Někdy ji skrývá, aby ji především s blížícím se večerm rozvinula v plné kráse. Přitom vaše smysly omámí zemitou a hlubokou růžovou vůní. Vedle kořeněných aspektů myrhy a anýzu jiskří silné květnaté akordy v srdci parfému, které připomínají exotickou vůni ylangu a květu frangipani. Tento květinový koktejl vůní je položen na krémově sladké bázi.“

Po křtu, tentokrát již na letní scéně Flóry — U Samby — si diváci mohou poslechnout oblíbené melodie a evergreeny v podání hudební skupiny Vinš duo.

V 11 hodin tamtéž začíná pořad Receptáře Růže — pýcha našich zahrad. V něm bude řeč o nové odrůdě růže od firmy W. Kordes, pojmenované Flora Olomouc a rovněž o pěstování keřových a stromkových, moderních i historických růží. Účinkují Vladimíra Prouzová z firmy W. Kordes a spolupracovník Receptáře Ing. Vlastimil Šindelář.

Ve 12.30 diváci nahlédnou do oblíbeného hobby magazínu v pořadu Co se vaří v Receptáři? Ředitelka časopisu Ing. Lenka Mieresová pozve zájemce do soutěže o hodnotné věcné ceny a nabídne ochutnávku dobrot obalených směsí Hraškou přírodních čajů Hannasaki.

Ve 13 hodin přijde na pódium populární zpěvák a herec Jiří Štědroň. Diváky potěší recitálem nazvaným Jsem jen herec a na jeviště pozve své hosty — zpěvačku pražského divadla Semafor Johanku Kopačkovou a kytaristu, zpěváka a aranžéra Leoše Stenského. Následuje autogramiáda.

Od 15 hodin si při vzpomínkovém pořadu To byl Půlnoční kovboj diváci mohou zanotovat písně legendárního country a folkového zpěváka Michala Tučného. Uslyší je v podání skupiny Vinš duo a jejich moravského hosta, country kapely Hubertus z Uničova.

Sobota 22. srpna 2015 

10:30 Když hraje polka. Nezapomenutelné melodie z domova i ze světa v podání hudební skupiny Vinš duo

11:00 Vyznání růžím.Veselé i vážné povídání plné nápadů a inspirace od pěstitelů růží Vladimíry Prouzové (W. Kordes), Ing. Vlastimila Šindeláře (spolupracovníka časopisu Receptář a televizního pořadu Hobby naší doby) a Ing. Jiřího Horáka (ze Svazu květinářů a floristů ČR) s ukázkami možných variací aranžování růží do váz a ozdobných nádob do bytových interiérů.

12:30 Co se vaří v Receptáři? Povídání o časopise Receptář a jeho internetovém portálu s ředitelkou časopisu Ing. Lenkou Mieresovou.

Připravena je divácká soutěž o hodnotné ceny a ochutnávka dobrot z Hrašky a přírodních čajů Hannasaki.

13:00 Voňavý recitál zpěvačky a herečky Petry Černocké, doprovázené zpěvákem a kytaristou Jiřím Pracným. Na závěr recitálu autogramiáda.

15:00 Zůstaň tu s námi… aneb sólo pro dechovku. Písničky na přání diváků v podání hudební skupiny Vinš duo.

Divácká soutěž Receptáře o 10 CD nosičů s nahrávkami předních českých dechových hudeb.

Rozhovor s Jiřím Uhlířem, kapelníkem známé moravské dechovky Věrovanka.

Pozvánka Receptáře do Olomouce na letní Flóru 2015.pdf

Další akce v tomto měsíci

Zpět na kalendář »
PředchozíDalší
Portál provozuje Tarsago | © 2018 VIZUS & Tarsago | kontakt | Používáme redakční systém Vizus CMS