Probíhá 13. 6. 2013 - 16. 6. 2013

Růžová zahrada 2013 s Receptářem

Místo konání: Lysá nad Labem, výstaviště

Hlavní květinovou expozici 3. ročníku veleúspěšné výstavy růží a letních květin opět vytváří ing. Vlastimil Šindelář, spolupracovník hobby magazínu Receptář. Na Růžové zahradě se představí špičkoví pěstitelé růží.

Ústředním tématem Růžové zahrady 2013 je ukázka harmonického umístění stromkových, keřových a pnoucích historických i novodobých zahradních růží do prostředí zámecké zahrady a souznění královny květin s barokními prvky zahradního zákoutí.

  • Magnetem celé akce se stane nová odrůda zahradní růže z elitní skupiny Parfuma od firmy Kordes. Ve čtvrtek 13. 6. 2013 v 11:15 bude představena veřejnosti a slavnostně pokřtěna. Ponese jméno Marie Henrieta na počest slavné pěstitelky zahradních růží Marie Henriky, hraběnky Chotkové, paní na Dolní Krupé.
  • Pozvání ke ke křtu přijala také Jiřina Bohdalová, divadelní filmová herečka, moderátorka televizního pořadu Hobby naší doby.

Kromě výrazné expozice více než 100 druhů zahradních růží návštěvníci uvidí i ojedinělou expozici růží z celého světa, zapůjčenou památníkem v Lidicích.

Výstavu provázejí zahradnické trhy s nabídkou keřových, stromkových i plazivých růží, letniček, okrasných keřů, hnojiv, speciálních substrátů a zahradnických pomůcek.

Zpěvačka Jitka ZelenkováPořad Receptáře

Na 15. 6. 2013 připravil Receptář oblíbený poradenský a zábavní program se spoustou pěstitelské a kulinářské inspirace.

 Podrobný program

V pátek 14. června 2013 budou moci pěstitelé porovnávat své dovednosti s odborníky Jiřím Žlebčíkem a s Věrou Müllerovou (oba ze známého pražského Rosa Klubu) i s tvůrcem hlavní květinové expozice ing. Šindelářem.

V sobotu 15. června 2013 diváky potěší zpěvačka Jitka Zelenková Růžovým recitálem.

Na neděli 16. června 2013 je připraveno komorní pásmo Růžová poezie, připomenutí myšlenek slavného francouzského spisovatele a humanisty Antoina de Saint Exupéryho.

V expozici Receptáře návštěvníci najdou zajímavé novinky časopisů a odborné literatury pro pěstitele včetně dalšího vydání oblíbené řady Edice Receptáře, tentokráte věnované chorobám a škůdcům pokojových a zahradních rostlin.

V prodejních expozicích si zájemci mohou koupit špičkový rostlinný materiál od známých pěstitelů Jaroslava Koníčka a Pavla Nejedla (Lukon Glads a Lukon Bulbs) a špičkové zahradní růže od světoznámé šlechtitelské firmy W. Koredes a Söhne, na výstavě zastoupené pěstitelkou Vladimírou Prouzovou.

Pozornosti návštěvníků jistě neunikne ani ojedinělá výstavní i prodejní expozice značkového růžového porcelánu Lenka z manufaktury Epiag Lofida Porcelan CZ z Chodova u Karlových Varů, ručně vyráběné originální šperky či stylová kavárna s domácím štrúdlem a zákusky. Vše bude podmalováno příjemnou hudbou v podání známé skupiny Vinš Duo.

Doprovodné programy i každodenní receptářovou návštěvnickou soutěží o Královnu růží budou návštěvníky provázet moderátoři Darinka Kafková a Milan Richtermoc.

Další akce v tomto měsíci

Zpět na kalendář »

Co najdete ve zpravodaji?
Podívejte se na ukázku...

PředchozíDalší
Portál provozuje Tarsago | © 2018 VIZUS & Tarsago | kontakt | Používáme redakční systém Vizus CMS