Nejnovější články

Slimáci a plzáci jsou postrachem českých zahrad

Kuchyňské suroviny, co zabíjejí slimáky: Možná netušíte, jaký poklad máte doma

Slimáci a plzáci jsou postrachem českých zahrad. Škodí a ničí vaši úrodu. V našich končinách je nejznámější plzák hnědý, zahradní, žíhaný nebo lesní. Ze slimáků je to zase ten polní nebo síťkovaný. No a takový slimák velký si rád pochutná na ovoci a zelenině. Jak tyto nepřátele zahrádkářů zlikvidovat za pomoci kuchyňských surovin? To budete koukat, co na ně platí!
Vánoční kaktus (Schlumbergera truncata)

Vánoční kaktus a péče o něj: Jak se starat, aby pravidelně kvetl?

Vánoční kaktus není jen symbolem vánočních svátků, ale je to velmi atraktivní pokojová květina, která vám doma udělá velkou parádu po celý rok. Přesto si milovníci této rostliny přejí, aby vykvetl na Štědrý den a podpořil sváteční atmosféru láskyplného období. Jak ovlivnit jeho kvetení a mít jistotu, že bude dekorovat váš byt svými nádhernými květy?
V září je ještě vyhřátá půda po letních měsících, proto přináší ideální podmínky pro vysazování a nebo rozmnožování

Kalendář na září: Co vše je nutné naplánovat na zahradě?

V září je ještě vyhřátá půda po letních měsících, proto přináší ideální podmínky pro vysazování a nebo rozmnožování nejrůznějších rostlin. Jde také o měsíc, který je plný sklizně a následného zpracování úrody. Jeho konec však již poukazuje na blížící se podzim a zimu, je tedy nutné myslet na to, že je čas zahradu uklidit, okopat a připravit na odpočívání. Pojďme si tedy shrnout, co vše je třeba v září udělat.