Pomocník při cukrovce i bojovník proti rakovině

Látka, která dokáže v lidském těle divy, se jmenuje sulforafan. Umí tlumit záněty, chrání kůži před poškozením UV paprsky i mozek před degenerativními onemocněními, s její pomocí se může předcházet vzniku rakoviny plic, prsu, prostaty a močového měchýře. A v neposlední řadě snižuje hladinu krevního cukru, což je zásadní pro diabetiky II. typu.

Výzkumy přejí obézním

Před šesti lety se ve Švédsku uskutečnil výzkum, při kterém se jedné skupině lidí podával extrakt obsahující látku sulforafan diabetikům II. typu, zatímco druhá dostávala placebo. V první skupině se podařilo snížit hladinu cukru, a to jak v krátkodobém, tak v dlouhodobém měření. U výrazně obézních lidí pak byl pozitivní výsledek oproti kontrolní skupině výrazně lepší.

Kde ji najdeme

Sulforafan obsahuje brukvovitá zelenina jako třeba růžičková kapusta nebo zelí. Výzkumy se prováděly s brokolicí, lépe řečeno s brokolicovými klíčky nebo extraktem z nich. V brokolici je sulforafanu dost, ovšem v brokolicových klíčcích je ho ještě 10x víc!

Jak si naklíčit brokolicová semínka uvidíte ve videu od Hermit na YouTube.

Zdroj: Youtube

Abyste z nich dostali maximum

Dobrá zpráva se rychle rozkřikla, a proto dnes není problém extrakt z klíčků koupit jako hotový doplněk stravy. Ovšem, když si klíčky vypěstujete a sklidíte doma, vyjde vás to mnohem levněji. Navíc, když k nim před spořádáním přidáte ještě hořčičná semínka nebo je necháte pár minut stát ve vodě teplé 60-70 °C, efekt tím umocníte. Hořčičná semínka je nutné pro změknutí naložit do trochy octa, ale použít můžete i semínka namletá na prášek. Jen počítejte s tím, že je štiplavý.

Zdroj: www.webmd.com, www.diabetes-news.de