Nový podcast iReceptář do ucha si poslechněte tady:

Letos plasty ne

Možná byste letos stejně jako v minulých letech už už chtěli sáhnout po věnci z umělých květin nebo třeba plastových ozdobách na hrob, ale v poslední chvíli si jejich nákup přece jen rozmyslíte. Sice jsou takové ozdoby na hrob praktické a pohodlné, ale ne každému vyhovuje jejich estetika, nemluvě o tom, že si s nimi později příroda neporadí. Přitom vyrobit si takovou jednoduchou ozdobu na hrob není nic těžkého!

Základ srdce? Břečťan nebo přísavník

Výroba ozdoby – srdce na hrob vám opravdu zabere minimum času. Jako základ vám poslouží svazek pružných proutků, vazačský nebo jiný ohebný a tenčí drátek a pak šlahouny břečťanu přísavníku nebo jiných rostlin, které jsou touto dobou ještě zelené.

Proutky rozdělte na poloviny, každou ohněte, přiložte k sobě a pak drátkem obmotávejte hezky po obvodu, ve špičkách je pěkně spojte. Srdce můžete zastřihnout nebo mu ponechat ocásek z tenkých proutků. Pak už stačí jen srdce obmotat šlahouny a máte hotovo.

Na postup výroby srdce z proutí se podívejte na DIY by Kreativní Techniky/YouTube:

Zdroj: Youtube

Jednoduchý fígl s ramínkem

Nemáte po ruce cívku silnějšího drátu? Nevadí, stačí obyčejné kovové ramínko, na jakém dostanete šaty z čistírny. To pak ohnete do tvaru srdce. Navíc ho díky oušku nahoře můžete i jednoduše zavěsit.

Podzimní přírodní materiály jsou všude kolem

Nemusíte ovšem na srdce používat jen šlahouny břečťanu, krásné bude i z větviček buxusu, levandule, vřesu. Srdce bude krásné jen tak, ale můžete ho ozdobit i stuhami.

Srdce z lesa

Krásně vypadá i srdce z mechu, ať už mech nalepíte po okraji srdce vyrobeného z drátu, ohnutých proutků nebo polystyrenu, anebo mechem polepíte srdce z kartonu. Zajímavě vypadá i mechové srdce obalené králičím pletivem – do něj se pak dají vložit další prvky, které srdce vyzdobí (květiny živé i suché, šišky, atd.).

Zdroj: moseplassen.no, save-on-crafts.com