Krásně rozkvetlá předzahrádka i v suchu

Podcast iReceptář do Ucha si poslechnete tady:

Vaše předzahrádka – ať je sebevíc suchá – vůbec nemusí vypadat jako poušť! Aby se zazelenala a kvetla, i když je sucho a praží na ni slunce, potřebujete správné rostliny - a trochu přípravy.

Dobře plánujte

Na předzahrádce jste omezeni prostorem, proto je dobré si vše dobře naplánovat. Například velmi harmonicky působí, když budete držet barvy květin v jednom tónu, tedy třeba fialovém, doplněném neutrální šedozelenou.

Nebo si můžete naopak pohrát s výškami a barvami květin tak, aby vzniklo více úrovní, ve kterých zazáří barevné květy – v kombinaci půdopokryvných se středně vysokými až po vytáhlé stonky.

Zálivka jen v nejnutnějších případech

Suchomilné trvalky sice téměř nepotřebují péči, ale když je opravdu velké sucho nebo když jste trvalky čerstvě vysadili, je nutné jim dopřát závlahu. Co se týče hnojiva, je v tomto případě méně více – jsou zvyklé na chudé půdy, maximálně snesou trošku dolomitického vápence.

Které suchomilné trvalky patří mezi ty nejkrásnější a neměly by ve vaší předzahrádce chybět? Na 20 z nich se podívejte v naší fotogalerii výše.

Související články

Zdroje: www.gardenersworld.com, pflanzentanzen.de