Jak zabalit dárek zajímavě a netradičně
16. 12. 2017

Jak zabalit dárek zajímavě a netradičně

Krásně zabalený dárek nemusí být jen otázkou šikovnosti. Nemusíte totiž vůbec pracovat s klasickým balicím papírem a stuhami, můžete se pustit do naprosto netradičních kreací. Řiďte se svou fantazií a zkuste protentokrát zaměřit svou pozornost třeba na hledání vhodnějšího obalu na dárky. Díky němu se pak může radost obdarovaných zdvojnásobit. Ihned ze zajímavého a netradičně ozdobeného či ukrytého dárku poznají, že jste si opravdu nechali záležet.

Na balení dárků pod stromeček pro své blízké si vyhraďte dostatek času, abyste balení neuspěchali a všechny o Štědrém dni překvapili, jak jste si nechali záležet. 

Jak balit drobnosti a dárky neobvyklých tvarů

Vyrobte si vlastní jmenovky na dárky.

Na zabalení několika drobností využijte například síťovanou krabici nebo košík a ten vypleťte stužkami nebo tkaničkami. Kulatý dárek vložte jednoduše do šálku na čaj, který byl sice původně bílý, ale vy jste z něj udělali speciální hrneček pro babičku nebo dědečka tak, že jste jej vyzdobili jejich oblíbeným motivem. Tvarem nepravidelný dárek můžete vložit do zlatého váčku, který jste sami ušili. Dárek zabalený ve zlatavém třpytivém materiálu vypadá vždycky slavnostně. Rámeček pro krásnou vzpomínkovou fotografii vyrobte třeba ze zajímavé krabice od bonboniéry. Kamarádce, která ráda plete, vyrobte na vlněná klubíčka pletenou ošatku, uvidíte, že ji takový dárek nadchne. Nezavrhujte ani pěkně ozdobený květináč, jako skvělé místo, kam ukrýt dárek pro tetu zahradnici, která neustále něco kutá na zahradě, nebo ve skleníku. V květináči jí můžete darovat například vlastnoručně vyrobená mýdla zabalená do celofánu. Naprosto netradičním vánočním balením nadchne půvabná večerní společenská kabelka, do níž jste vložili malý, ale cenný dárek. 

Vyladěné dozlatova vypadají všechny dárky luxusně.

Složte a dozdobte zakoupené kartonové krabičky 

Jednoduché a přitom velmi půvabné balení můžete vykouzlit ze zakoupených kartonových krabiček, které koupíte v papírnictví a doma je jen jednoduše složíte. Připojte k nim speciálně vyrobenou jmenovku, na které jste si dali zvlášť záležet při výrobě anebo krabičku ozvláštněte perličkami či výšivkou. S vánočním motivem vyšitým červenou a zelenou bavlnkou bude vypadat stylově. 

Ani s krajkou nic nepokazíte.

Fandíte balicímu papíru  a stuhám?  

Pokud přece jen fandíte balicímu papíru a stuhám, ani tehdy se nemusíte uchylovat k červené nebo zelené klasice. Vyzkoušejte například balení v černém tabulovém papíře, na který namalujete speciálními barvami bílé sněhové vločky, sněhuláky nebo stromečky. Stačí už jen nakonec převázat umně provedenou stuhou v červené barvě a je to.

Vyrobte si bramborová razítka

Rádi si sami vlastní balicí papír vyrobíte? Pak vyzkoušejte třeba bramborová razítka se vzorkem charakteristickým pro dobu vánoční. Vyrobte si razítka ve tvaru hvězdiček, třeba hned ve třech odlišných velikostech, a razítkujte na klasický bé

Autor Zuzana Bohdalová.

Vložte nový komentář jako nepřihlášený uživatel nebo se přihlaste.
Povinné položky jsou označeny *

Napište číslicí výsledek příkladu: čtyřimínusdva = 

Pokud jste již registrováni na iReceptáři, přihlaste se svým uživatelským jménem a heslem.
Povinné položky jsou označeny *

Diskuse

vložit dotaz »
PředchozíDalší
Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2019. Autorská práva vykonává vydavatel.
Jakékoli užití části nebo celku, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem (mechanickým nebo elektronickým)
i v jiném než českém jazyce bez písemného svolení vydavatele je zakázáno. ISSN: 1805-9465.

© 2019 VIZUS | Používáme redakční systém Vizus CMS