Úžasné ozdoby vyrobené doma: 10 kreativních nápadů pro celou rodinu
6. 12. 2017

Úžasné ozdoby vyrobené doma: 10 kreativních nápadů pro celou rodinu

Nespokojte se s výzdobou zakoupenou v obchodě, ale využijte svou kreativitu a vytvořte si vlastní ozdoby doma. Je to levné, originální a jednoduché. Dřívka od nanuků, knoflíky, muffinové košíčky i popcorn, to vše se dá použít k výrobě vánočních ozdob. Zapojit můžete celou rodinu, na chvilku se sejít u jednoho stolu a vymanit se z předvánočního shonu.

Materiál na tvoření seženete snadnoVánoce jsou období kouzelné atmosféry, radostných zážitků a chvilek strávených s rodinou. Každý se na ně připravuje, nakupuje, peče a zdobí. Nejkrásnější vánoční ozdoby a dekorace bývají ty, které si vlastnoručně vyrobíte doma. Nebudou sice dosahovat dokonalosti a perfektního provedení, ale pocit, že jste něco vytvořili vlastníma rukama a společně s rodinou snadno vyváží drobné nedostatky vašich výtvorů. Nechte se inspirovat našimi nápady a zapojte svou kreativitu naplno.

Koule z nití i kartónu

Barevné stužky ozdobí kouli také hezkyNa výrobu originálních kouliček na stromek si připravte polystyrenové koule, zakoupíte je v květinářství nebo papírnictví. Ozdobíte je pomocí vlny, kterou obtočíte kolem polystyrenového základu a vzhled dotáhnete několika knoflíky přišitými nebo přilepenými na vlněný podklad. Další možností zdobení je lepení ozdobných stužek přímo na kouličku, připevnit se dají i pomocí špendlíků. Použít můžete i staré zbytky vánočního papíru a kouli polepit.

Na polystyrenovou kouli namotáme vlnu

Snadno vytvoříte i ploché ozdoby ve tvaru kouliček. Z tvrdého kartónu vystřihněte kruhy, které po stranách v pravidelných odstupech nařízněte. Do těchto rýh zachyťte nit, kterou pak křížem krážem obtočte kolem celého kruhu. Kartón se dá také snadno polepit barevným papírem a dozdobit podle vaší fantazie.

Ozdoby z kartonu

Rustikální i veselé stromečky

Z kartonu snadno zhotovíte i podklad Kartonové stromečkypro stromečkové ozdoby. K jejich obtočení si vyberte zelenou bavlnku nebo vlnu a oviňte podkladovou šablonku. Krásné stromky uděláte i z dřívek od nanuků a větviček.

Stromeček z dřívek

Zahradnickými nůžkami si nastříhejte větvičky na menší kousky a nalepte pomocí lepící pistole na nanukové dřívko. K připevnění můžete použít i vázací drát a místo kmene poslouží svitek skořice. Na stromečky ještě nalepte drobné ozdobičky, třeba korálky nebo barevné kuličky, větvičky můžete i přelakovat a posypat třpytkami.

Papírové košíčkMuffinové stromečkyy od muffinů jsou také dobrým materiálem pro výrobu malých ozdobných stromečků. Poskládáte je do trojúhelníkového tvaru a slepíte do požadovaného tvaru. Pokud nemáte lepící pistoli, spojit jednotlivé části můžete pomocí sešívačky, nebo papírové košíčky propíchněte a svažte nitkou.

Řetězy papírové i jedlé

Řetěz z papíruNa stromeček patří řetězy a nemusí být nutně lacině třpytivé. Z barevných papírů nastříhejte stejné proužky, které pak slepíte do koleček a postupně prodlužujte řetěz do požadované délky. K výrobě téhle dekorace vám dobře poslouží i zbytky balícího papíru z loňska.

Řetěz z popcornu

Pěkný řetěz z přírodního materiálu vznikne použitím popcornu a brusinek. Popcorn připravte podle návodu nebo kupte hotový a napichujte střídavě na jehlu s nití, střídejte s brusinkami, použít se dají i hrozinky nebo jiné sušené ovoce. Křížaly z jablek a sušené kousky pomeranče se také dají navlékat na provázek, hotový řetěz bude nejen krásnou dekorací, ale celý byt i hezky provoní.

Ozdoby z voskových mezistěn

Vůni, tentokrát však včelího vosku, vnesou do vaší domácnosti vykrajované ozdoby z mezistěn. Pro jejich výrobu potřebujete včelí mezistěny, které zakoupíte ve včelařských obchodech nebo na internetu, jsou k dostání nejen v přírodních barvách, sehnat se dají i barevné.

Voskové ozdoby

Z mezistěn vykrajujte pomocí vykrajovátek na cukroví stromečky, andělíčky nebo sněhuláky, co zrovna chcete. Hotový tvar opatrně odloupněte a propíchněte háčkem na připevňování ozdob. Pokud chcete kombinovat různé barvy, stačí vykrojené ozdoby nahrát a potom už je snadno slepíte.

Autor Veronika Zámečníková.

Vložte nový komentář jako nepřihlášený uživatel nebo se přihlaste.
Povinné položky jsou označeny *

Napište číslicí výsledek příkladu: čtyřipluspět = 

Pokud jste již registrováni na iReceptáři, přihlaste se svým uživatelským jménem a heslem.
Povinné položky jsou označeny *

Diskuse

vložit dotaz »
PředchozíDalší
Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2019. Autorská práva vykonává vydavatel.
Jakékoli užití části nebo celku, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem (mechanickým nebo elektronickým)
i v jiném než českém jazyce bez písemného svolení vydavatele je zakázáno. ISSN: 1805-9465.

© 2019 VIZUS | Používáme redakční systém Vizus CMS