Vyrobte si ze soli a levandule voňavé šumivé bombičky do koupele
11. 7. 2017

Vyrobte si ze soli a levandule voňavé šumivé bombičky do koupele

Levandulová vůně navozuje pocit čistoty, přitom vás uklidní a příjemně vyladí. Do vany je levandule ideální bylinkou. Můžete ji vyzkoušet v trochu netradiční, zábavné formě.

Šumivé bombičky jsou u milovníků všeho příjemného velmi oblíbené. Můžete si je sami vyrobit a vyjdou vás mnohem levněji, nežli z obchodu. A především do nich můžete přimíchat levanduli z vlastní zahrádky, balkónu nebo kytičku darovanou. Voňavé levandulové koule budou také krásným dárkem s vůní léta pro někoho, koho máte rádi.

Levandulové bombičky do koupele

Co budete potřebovat?

  • půl hrnku soli do koupele (mořské či z mrtvého moře pro pročištění, himalájské nebo magneziové pro uklidnění, jodobromové pro namožené svaly a klouby)
  • půl hrnku kyseliny citronové v prášku
  • hrnek jedlé sody
  • 2 lžíce za studena lisovaného oleje (olivového, mandlového, sezamového, slunečnicového, z meruňkových jader…)
  • Lžíci sušené syrovátky, která zvláčňuje pleť
  • Hrst čerstvých nebo sušených levandulových květů

Postup

Všechny sypké směsi dokonale promíchejte  v míse dřevěnou vařečkou. Pracujte  raději v rukavicích. Jde o koncentrát, který před použitím rozpustíte ve velkém množství vody, v níž se jeho složky navzájem zneutralizují – ve vaně proto pleť již nepodráždí.

Směsí naplňte formičky a dobře upěchujte

Do sypké směsi přimíchejte olej a tolik vody, aby byla tvárná a při stisknutí v dlani držela tvar. Vodu přidávejte postupně po kapkách. Směs poté napěchujte do formiček – mohou to být formy na led, malé hrníčky, mističky, plata po bonbónech…. Důkladné upěchování hmoty je velmi důležité, pokud mají bombičky držet pohromadě. Poté je ponechejte den schnout, z formiček vyjměte a skladujte na suchém místě. Když špetku levandule vložíte na dno formy, bude bobičky zdobit na vrchu.

Po zaschnutí můžete bombičky vyjmout

Pokud si přejete bombičky zabarvené, do směsi přimíchejte špetku potravinářského barviva. Pokud se spokojíte s jemným odstínem, vodu ve vaně bombička neobarví.

Autor Jana Bucharová.

Vložte nový komentář jako nepřihlášený uživatel nebo se přihlaste.
Povinné položky jsou označeny *

Napište číslicí výsledek příkladu: dvamínusjedna = 

Pokud jste již registrováni na iReceptáři, přihlaste se svým uživatelským jménem a heslem.
Povinné položky jsou označeny *

Diskuse

vložit dotaz »
PředchozíDalší
Portál provozuje Tarsago | © 2018 VIZUS & Tarsago | kontakt | Používáme redakční systém Vizus CMS