Benová stěrka už se dávno nepoužívá jen v průmyslových budovách.
Zdroj: Primalex

Betonová stěrka – jednoduše a bez vysokých nákladů

Jak změnit celou místnost „pouhým“ nátěrem? Zkuste imitaci betonu v podobě betonové stěrky, která dodá obývacímu pokoji nebo chodbě nádech industriálního minimalismu. Je to jednoduché, finančně nenáročné a hlavně to skvěle vypadá.

Inspirace současnými trendy

Imitace betonu patří aktuálně mezi nejžádanější moderní povrchovou úpravu vyhledávanou nejen architekty a interiérovými designéry. Na spoustu z nás může interiér, který je inspirován starými továrními halami, působit nedokončeně. V tom ale spočívá hlavní myšlenka a kouzlo betonové stěrky.

Dodejte svému obývacímu pokoji moderní industriální vzhled. Dodejte svému obývacímu pokoji moderní industriální vzhled. Zdroj: Primalex

Kam se hodí?

Doba, kdy se stěrka objevovala pouze v technických místnostech a skladech, je dávno ta tam. Místo toho, aby se její pomocí schovávali nedokonalosti a křivé konstrukce, se aplikuje na zdech v těch nejoblíbenějších a nejreprezentativnějších místnostech v domě, jako jsou obývací pokoje a předsíně.

Jak na to?

Na vytvoření betonové stěrky vám postačí Primalex Beton Efekt a hladítko s kulatými rohy. Pak už stačí jen popustit uzdu své fantazii a vytvořit si design přesně podle svých představ. Skvěle vypadá třeba efekt taženého pohledového betonu.

Barvu stačí řádně promíchat, nemusíte ji ředit ani dobarvovat požadovaný odstín. Barvu stačí řádně promíchat, nemusíte ji ředit ani dobarvovat požadovaný odstín. Zdroj: Primalex

Primalex Beton efekt pořádně rozmíchejte, aby se pigmenty dostaly rovnoměrně do celého nátěru. K aplikaci zvolte benátské hladítko, které je díky svým zaobleným rohům na aplikaci nejvhodnější. Barvu nanášejte na připravenou stěnu rovnoměrně a v tenké vrstvě. Poté lehce stahujte v různých směrech do oblouků. Tímto jednoduše docílíte přirozené betonové struktury.

Přirozené betonové struktury docílíte technikou taženého pohledové betonu Přirozené betonové struktury docílíte technikou taženého pohledové betonu Zdroj: Primalex

Aplikaci a stahování provádějte postupně tak, aby na sebe plochy vzájemně navazovaly a barva nestačila zaschnout. Detailní video postup je ke zhlédnutí zde, s tím půjde práce od ruky raz dva.

V případě, že budete aplikovat jen jednu vrstvu, použijte nejprve Primalex akrylátový omítkový základ, aby nedošlo k prodření materiálu na původní nátěr. V prodejnách Dům Barev nebo na jejich e-shopu a si můžete nechat namíchat nátěr do jednoho z 5 000 odstínů. Není potřeba se limitovat pouze na šedou, ačkoli je to bezesporu barva nejoblíbenější.

Další projekty a inspiraci na víkend najdete na: projektnavikend.cz

Akční letáky