Fotografická soutěž - Lípa, náš národní strom
Zdroj: Aleš Rudl / Foto

Fotografická soutěž: Lípa – náš národní strom

Rokem 2018 se budou prolínat oslavy 100. výročí založení naší republiky. Stromem pro Čechy symbolickým je lípa. A tak není divu, že se stala hlavním tématem právě vyhlášené fotografické soutěže.

Web Pražské stromy vyhlásil počátkem října 4. ročník fotografické soutěže o hodnotné ceny. Tentokrát na téma Lípa - náš národní strom.

Fotografická soutěž - Lípa, náš národní stromFotografická soutěž - Lípa, náš národní stromAutor: Aleš Rudl / Foto

Soutěž je určena pro všechny amatérské fotografy, soutěžit můžete ve dvou kategoriích:

  • 1. kategorie - zde mohou soutěžit fotografie lip z celé České republiky, které byly vysazeny na počest výročí vzniku Československé republiky.
  • 2. kategorie - fotografie všech lip, které rostou na území Prahy 

Účastnici mohou zasílat své fotografie v dostatečné kvalitě na kontaktní email webu Pražské stromy (prazskestromy@seznam.cz) nejpozději do 31. 5. 2018. Každý soutěžící může poslat max. 4 fotografie (minimální velikost fotografie je 750 kB). 

„Soutěžící by měli k fotografiím uvést název snímku, lokalitu a porota jistě ocení, když se dozví okolnosti vzniku fotografie či proč daný strom soutěžícího zaujal,“ doplňuje autor webu Pražské stromy Aleš Rudl. 

Pro výherce je připraveno mnoho lákavých odměn. Získat je možné například několik ročních předplatných časopisu Receptář, knižní novinky či vstupenky do botanické zahrady v pražské Troji.  

lípa je považována za náš národní stromlípa je považována za náš národní stromAutor: Archiv ireceptar.cz

Soutěž se koná v rámci celorepublikových oslav 100. let od vzniku Československé republiky, které proběhnou v roce 2018. 

Pražské stromy - logo webuPražské stromy - logo webuAutor: Archiv ireceptar.cz

Podrobnosti najdete na webu www.prazskestromy.cz   

O webu: Web prazskestromy.cz je průvodcem po památných a významných stromech Prahy. Najdete na něm interaktivní mapu stromů, galerii stromů a další zajímavosti o pražských velikánech. 

Akční letáky