stánek časopisu Receptář
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Receptář na květnových výstavách slaví jubileum

Slavte s námi! …aneb 20 let s Receptářem, tak se jmenuje pořad, který bude k vidění ve středu 12. května na veletrhu Hobby 2010 v Českých Budějovicích na výstavišti. Receptář bude mít stánek a program i na výstavě Natura Viva v Lysé nad Labem.

Co uvidí a zažijí návštěvníci programu Receptáře, který se koná ve středu 12. 5. od 13.30 do 15 hodin v rámci veletrhu Hobby 2010 na pódiu českobudějovického pavilonu B1:

Bylinková zahrádka Vlastimila Šindeláře

Diplomovaný zahradník a spolupracovník časopisu Receptář a Receptáře TV Prima, tvůrce řady výstavních expozic Ministerstva zemědělství ČR poradí zájemcům, jak založit bylinkovou zahrádku, co a jak v ní pěstovat.

K vidění tady bude také  barevná ilustrovaná publikace Velká kniha bylinek a sešit z edice Recepty Receptáře Kouzelné bylinky.

stánek Receptáře na výstavišti v Českých Budějovicíchstánek Receptáře na výstavišti v Českých BudějovicíchAutor: Archiv ireceptar.cz

Další program

 • Jak připravovat bylinkové nápoje, recept na Receptářový cloumák, osvěžující koktejl perně pracujících zahrádkářů.
 • Slunce, seno, jahody aneb kvalita z jižních Čech: poradna pro zahrádkáře o aktuální nabídce a správném využívání čistě přírodních hnojiv z jihočeských Hoštic.
 • Křest Ročenky Receptáře, nové publikace, vydané ke 20. výročí založení nejprodávanějšího hobby magazínu na českém trhu.
 • Křest knížky Jiřího Krytináře Dívám se vzhůru, vydané ke 40 letům jeho umělecké činnosti. Populární divadelní, filmový a televizní herec je původní profesí hodinář.
 • Ochutnávka Receptářové kuchyně; novinky hobby magazínu Receptář Receptáře Speciál a internetového Receptáře (www.ireceptar.cz) v jubilejním roce.
 • Program doprovází hudební vystoupení Karla Kekéšiho, lidového zpěváka a harmonikáře, pořadem provází Jožka Zeman, rozhlasový moderátor.
  Na závěr pořadu budou slosovány místenky (každé sedadlo v hledišti bude očíslováno) a 20 vylosovaných diváků si odnese pěkné věcné ceny.  
 • Po pořadu následuje individuální poradna, beseda a autogramiáda hostů na stánku časopisu Receptář (hala B 1 poblíž hlavního vchodu).  

Natura Viva 2010 a známí hosté Receptáře

Ani na mezinárodní výstavě zahrádkářství, včelařství, rybářství a myslivosti na výstavišti Natura Viva 2010 v Lysé nad Labem nebude chybět stánek a program Receptáře.

stánek časopisu Receptářstánek časopisu ReceptářAutor: Archiv ireceptar.cz

V sobotu 22. 5. od 10 do 15 hodin se tu návštěvníkům představí:
V sobotu obohatí program výstavy mj. kapela Túfaranka ze Šakvic s kapelníkem Janem Bílkem, Trubači Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity, vábiči zvěře, sokolníci s dravci a kynologové s teriéry, ochutnávky zvěřiny a ryb.
 • Veterinář Lubomír Palkovič, herec Zdeněk Srstka, rybáři Hugo Pavel a Richard Tesařík. Téma psi a pejskaři, ryby a rybáři. 
 • Vlastimil Šindelář se podělí o své zkušenosti s léčivými bylinámi a jejich pěstováním a doporučí recepty na bylinné čaje. Některé výluhy zájemci ochutnají.
 • Od 12 do 13.30 hodin se na tzv. vnitřním pódiu v prvním poschodí haly A konají poradny o bylinkách, domácích zvířatech a rybářská poradna pod názvem Okénka Receptáře. 

Během programu poběží soutěž o knihu o bylinkách.

Další aktuální tipy na zajímavé akce najdete v internetovém Receptáři v rubrice Kalendář akcí 

Akční letáky