obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Vánoční soutěž Receptáře: Vypečené cukrování 2016

Rádi pečete vánoční cukroví? A navíc máte ozkoušený nějaký velmi dobrý recept? Pochlubte se svými výtvory a přihlašte se do tradiční soutěže časopisu Receptář – Vypečené cukrování.

Soutěž Vypečené cukrování vyhlašuje Výstaviště Lysá nad Labem ve spolupráci s redakcí hobby magazínu Receptář.

Kdo se může zúčastnit? Každý, kdo ve stanoveném termínu na adresu výstaviště doručí 10 identických vzorků jednoho druhu cukroví. Soutěžit můžete s více druhy, vždy je však třeba dodat 10 vzorků.

Vyhodnocení soutěže: Všechny přijaté soutěžní vzorky nejprve posoudí odborná porota, jmenovaná pořadateli. Úkolem porotců bude vybrat nejchutnější a nejkrásnější cukroví pro finále.

Uzávěrka soutěže: 11. prosince 2016

vánoční cukrovívánoční cukrovíAutor: Archiv ireceptar.cz

Kam a jak soutěžní vzorky doručit? Cukroví dobře zabalte do krabičky, aby nedošlo k jeho poškození. Vzorky můžete přinést osobně na výstaviště nebo zaslat poštou.

  • osobní předání: na informačním stánku výstaviště v Lysé nad Labem v době konání trhů. Využít můžete Mikulášské trhy (2. - 4. 12.) nebo Stříbrné trhy (9. - 11. 12.).
  • poštou na adresu: VLL − Masarykova 1727, 289 22 Lysá nad Labem

Veřejné finále soutěže Vypečené cukrování: v sobotu 17. prosince 2016 ve vánočním programu časopisu Receptář (začátek ve 13 hodin) na výstavišti. V pořadu vystoupí Miluška Voborníková a Duo Vinš.

Ceny: Všichni finalisté obdrží hodnotné věcné ceny a roční předplatné hobby magazínu Receptář.

Případné dotazy zodpoví: manažerka vánočních výstav Jitka Soldátová, tel. 724 395 810, 325 553 202

Pozvánka na 22. ročník Polabských vánočních trhů

Vánoční trhy se tradičně konají od pátku do neděle v týdenním intervalu na výstavišti v Lysé nad Labem. Otevřeno je každý den 9-17 hodin, vstup na vánoční trhy je ZDARMA.

  • Mikulášské trhy 2 .-4. prosince
  • Stříbrné trhy 9.-11. prosince
  • Zlaté trhy 16.-18. prosince

Vznikne rekordní betlém? Novinkou letošních trhů je pokus o překonání rekordu ve vytvoření betlému s největším počtem figurek z papíru. Český rekord je 269 figurek od 245 autorů. Zúčastnit se může každý, kdo vytvoří libovolnou postavu z tvrdého papíru.

Jak postupovat?

  • Na tvrdý papír nakreslete figurku vysokou 18 cm, dole nechte 3 cm na ohnutí a nalepení, velikost zvířat by měla být úměrná k figurkám.
  • Postavičku vystřihněte, vymalujte jakoukoli technikou, polepte látkou, nebo jiným materiálem dozdobte. Svatá rodina bude připravena.
  • Výsledný betlém bude vystaven po celou dobu vánočních trhů v hale C u pódia.
  • Uzávěrka předání posledních figurek je v pátek 16. prosince 2016. V sobotu 17. 12. bude v doprovodném programu vyhlášen počet postaviček ve vánočním betlému.

Akční letáky