Lysá nad Labem - výstavy Narcis a Elegance
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Výstavišti v Lysé nad Labem kralují narcisy a hyacinty

Čtyřlístek výstav Elegance, Avantgarda, Narcis a Regiony odstartuje na výstavišti v Lysé nad Labem ve čtvrtek 27. dubna  a potrvá do pondělí 1. května.

Narcis a hyacint

Přijďte se pokochat na 16. ročník květinové výstavy Narcis, tisíc a jedna květina. V hale A2 na ploše 1440 metrů je pro návštěvníky připraveno veliké, pestrobarné aranžmá z rozkvetlých narcisů, tulipánů a dalších jarních květin. Nechybí poradenská služba pro zahrádkáře. Na venkovní ploše se prodává vše potřebné pro zahradu – osiva, okrasné a ovocné dřeviny, zeleninová i květinová sadba, balkónovky a další květiny, zahradnické potřeby a zahradní nábytek. 

oučástí výstavy jsou i bohatá aranžmá z jarních květin.oučástí výstavy jsou i bohatá aranžmá z jarních květin.Autor: Archiv ireceptar.cz

Narcis, tisíc a jedna květina, tou letošní jednou bude hyacint, který patří mezi cibuloviny. Hyacint se s oblibou rychlí a díky tomu vám jejich voňavé květy zpříjemní atmosféru obydlí v zimním i předjarním období.

Letošní aranž se ponese v duchu čarodějnic a 1. máje – svátku všech zamilovaných. Návštěvníci, kteří přijdou v neděli po 13. hodině v čarodějnickém oblečení, budou mít vstup zdarma. No a v pondělí na 1. máje – svátku všech zamilovaných, dvojice, které se políbí u vstupu pod slavobránou, budou mít také vstup zdarma.

Lysá nad Labem - výstavy Narcis a EleganceLysá nad Labem - výstavy Narcis a EleganceAutor: Archiv ireceptar.cz

Potkejte se s Receptářem

Potěšte se rozmanitostí jarních květů.Potěšte se rozmanitostí jarních květů.Autor: Archiv ireceptar.cz

Po celou dobu výstavy bude probíhat v hale A2 bohatý doprovodný program časopisu Receptář.
  • V pátek 28. 4. od 14 hodin se uskuteční koncert Karla Kahovce – legendy bigbeatu a rokenrolu pod názvem Modřínů háj.
  • V sobotu od 13 hodin se uskuteční koncert „ELVIS PRESLEY CZ „ Vládi Lichnovského, který je druhým nejlepší Elvis Evropy 2004.
  • Po celou dobu výstavy bude k poslechu hrát  DUO Vinš.
  • Připravena bude poradna pro začínající i zavedené pěstitele narcisů a jarních cibulovin, pro návštěvníky budou připraveny soutěže a ochutnávky různých pokrmů. 

Elegance a Rozmanitosti Indie

Výstava Elegance nabídne návštěvníkům moderní trendy v oblékání, obuvi a módních doplňcích. Letos se uskuteční už 22. ročník. Každoročně se tu sejde přes 100 vystavovatelů. Většinu z nich tvoří české firmy. Vedle textilu a prádla zde návštěvnice najdou stánky s bižuterií a kosmetikou. Zpestřením bude doprovodný program s módními přehlídkami.

Letošní podtitul výstavy je „Rozmanitosti Indie.“. Hala A1, kde proběhne soutěž Avantgarda a doprovodný program, bude vyzdobena na toto téma. Připraveno bude indické občerstvení a koktejly, v indické čajovně čerstvý indický čaj a chybět nebudou ani vodní dýmky. Součástí výstavy bude také originální kosmetika, indické sárí a další modely, které zde nabídnou vystavovatelé přímo z Indie.

Sobota bude věnována komerčním módním přehlídkám. V neděli a pondělí bude molo patřit výhradně indické hudbě a tanci, dále se budete moci něco dozvědět o Indii v zajímavých besedách. 

Avantgarda 2017

Šestnácté pokračování bude mít v rámci Elegance úspěšná soutěž mladých módních tvůrců AVANTGARDA 2017. Soutěže se účastní celkem 20 škol z celé republiky.

  • Ve čtvrtek 27. dubna 2017 se utkají studenti v soutěži oděvních oborů, a to v tvorbě z tradičních materiálů -  celkem 23 kolekcí, v netradičních materiálech se utká celkem 21 kolekcí a na téma „Rozmanitosti Indie“ soutěží 10 kolekcí, ve stejný den změří své dovednosti i studenti – šperkaři. Soutěží bude provázet moderátor TV Nova Petr Říbal.
  • V pátek 28. dubna se bude soutěžit v oboru kadeřnickém - 14 studentů a vizážistickém – také 14. Soutěží bude provázet sportovní moderátor TV NOVA Martin Čermák.
  • V porotě zasednou módní návrhářky a osobnosti přes líčení a účesy - Jana Berg, Helena Fejková, Jaroslava Procházková, Olina Kopalová, Tomáš Arsov, Honza Kořínek, Kája Pavlíček, Lukáš Klucký a další. 

Regiony České republiky 2017

Výstava Regiony 2017 je ochutnávkou zajímavostí z naší země. Poznejte pro vás možná doposud neobjevená místa a vydejte se za hranice nevšedních zážitků po Čechách, Moravě a Slezsku pod jednou střechou. Návštěvníci výstavy se mohou seznámit s kulturním a společenským životem obcí a měst, nabídkou reprezentativních publikací, informačních brožur, pohlednic, map a regionálními produkty. V rámci výstavy bude probíhat soutěžní prohlídka turisticko-propagačních matriálů o Turistickou informaci roku 2017 a Zpravodaj roku 2017.

Letošní ročník bude věnován baroknímu uměleckému slohu, návštěvníci výstavy Regiony ČR 2017 tak budou mít i příležitost prohlédnout si barokní sochy z dílny Matyáše Bernarda Brauna v místním zámeckém parku, který byl ve vlastnictví hraběte Františka Antonína Šporka. 

Výstavy jsou otevřeny od čtvrtka 27. dubna do pondělí 1. května, vždy od 9 do 17 hodin, jen pondělí bude zkráceno do 15 hodin. Více na www.vll.cz

Akční letáky