Kytice pro muže obrazem: míč, kaktus, šrouby a matice...
25. 4. 2012

Kytice pro muže obrazem: míč, kaktus, šrouby a matice...

Zatímco mnohé dárkové i květinářské e-shopy zjednodušují nabídku kytic pro muže na údajně oblíbené klobásové aranžmá, v jarní floristické soutěži Flory Olomouc 2012 byly k vidění nápaditější vazby.

Pro mechanika

„Tato kytice je určena pro mladého muže — mechanika, pro kterého je jeho práce zároveň i velkým koníčkem,“ uvedla Adéla Murínová v popisu své soutěžní kytice.

Vazbu přihlásila do tradiční soutěže vyhlášované Svazem květinářů a floristů České republiky pro jarní část výstavy a veletrhu Flora Olomouc. V roce 2012 se tématem staly kytice pro muže.

Floristka vázala aranžmá do kytice k mechanikovými třicetinám, dárek si objednali jeho kolegové, kteří požadovali, aby se netradiční pojetí kytice vztahovalo k tomu, čím se oslavenec tak rád zabývá. Jemnou mechanikou. Tak Adéla formulovala zadání floristické práce, vlastně i vodítko pro hodnocení odborné poroty.

Korpus vazby zhotovila ze šroubků, matiček a podložek a tytéž prvky umístila i do samotné kytice, jak prozrazuje detail aranžmá. Zvolila kombinaci bílé a zelené, samozřejmě barvy, které má fiktivní oslavenec rád.

Adéla Murínová: kytice pro mechanika

Pro kutila a elektrikáře

Také Veronika Pavelková vázala kytici pro šikovného řemeslníka i kutila v jedné osobě. Zářivka, ale i plastové stahovací pásky různých barev a další elektroinstalační materiál prozrazují profesi elektrikáře. Jde o dárek ke čtyřicátinám; květy strelicie královské jubileu sluší.

kytice pro kutila a elektrikáře

Pro malíře

Tereza Mazalová ze Střední zahradnické školy v Ostravě vytvořila kytici pro malíře. V soutěži vyhrála kategorii juniorů.

Kytice pro malíře

Kytice pro fotbalistu roku

Kytice k promoci

K promoci

Pro muže jako pro ženy

Vybírat dárek pro muže v květinářství si troufne málokdo. Tím nápaditější a originálnější však volba bývá, tím více překvapení a potěšení přináší obdarovanému.

Pro floristu zakázka navíc znamená šanci předvést svůj přinejmenším stejně tvůrčí přístup, který používá při aranžování kytice pro ženu.

i

Jak známo, květinová vazba by měla odpovídat člověku, kterému je určena. Tedy nejen jeho barevnému vkusu, ale třeba i jeho povaze, profesi, zálibě...

Floristika využívá estetických zákonitostí jako jiné druhy výtvarného umění, ať už je to malířství nebo sochařství.

Místo štětce a palety či dláta a kamene používá rostliny a množství jiného vazačského materiálu, často méně tradičního.

Podobně jako architekti a designéři i floristé vymýšlejí originály, a to na míru člověka, jeho vkusu, životnímu stylu. Také vazači kytic se nejdřív potřebují dozvědět co nejvíc detailů o příjemci daru, o tom, co má dotyčný rád. Už samo vymýšlení nápadité vazby se šikovným floristou se docela dobře může stát napínavým dobrodružstvím i pro dárce. Bude se kytice líbit? A bude se líbit muži? 

Foto autor

Autor Jan Tomášek.

Vložte nový komentář jako nepřihlášený uživatel nebo se přihlaste.
Povinné položky jsou označeny *

Napište číslicí výsledek příkladu: dvaplustři = 

Pokud jste již registrováni na iReceptáři, přihlaste se svým uživatelským jménem a heslem.
Povinné položky jsou označeny *

Diskuse

vložit dotaz »
PředchozíDalší
Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2019. Autorská práva vykonává vydavatel.
Jakékoli užití části nebo celku, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem (mechanickým nebo elektronickým)
i v jiném než českém jazyce bez písemného svolení vydavatele je zakázáno. ISSN: 1805-9465.

© 2019 VIZUS | Používáme redakční systém Vizus CMS