Originální jmenovky na dárky: využijte kolíčky, girlandy či děrovačky
18. 12. 2018

Originální jmenovky na dárky: využijte kolíčky, girlandy či děrovačky

Krásný a pozorně vybraný dárek si zaslouží pečlivě zabalit. Korunou na dokonalém vzhledu bude netradiční jmenovka vyrobená s láskou, ale přitom snadno a rychle.

Možná jste podlehli vánočnímu shonu a vaše dny nabírají stále rychlejší tempo. Proto sáhnete po dárkové tašce a pečlivě vybraný dárek máte zabalený rychle a bez práce. Stejně tak rychle bude vybalený a obdivovaný. Zkuste si však najít pár minut navíc, dárek zabalte a vyrobte na něj originální jmenovku. Osobně vyrobená jmenovka a vlastnoručně zabalený dárek dává našim blízkým vědět, že nám na nich záleží.

Z domácích zásob

Na výrobu zajímavých jmenovek nepotřebujete nic speciálního. Bohatě si vystačíte se zbytky starého vánočního papíru, svůj nový účel najdou i loňské vánoční a novoroční pohledy a přání. Dále se doma poohlédněte po tvrdším papíře, lepidle, provázcích a barevných popisovačích. I s touto základní výbavou dokážete vytvořit jedinečné jmenovky na dárky.

  • Úplně nejjednodušší jmenovky zvládnete vytvořit ze dvou obdélníčků papíru. Vystřihnete větší obdélníček z pevnějšího kartonu nebo čtvrtky a na něj nalepte menší, barevný. Pomocí děrovačky nebo nůžek udělejte dírku a provlékněte provázek.
  • Stejně tak se dá prostá bílá jmenovka rychleJmenovka z fotografie ozdobit kousky barevného papíru. Stačí polepit jeden roh trojúhelníkem barevného papíru nebo do spodní části jmenovky připevnit proužek staré mašle.
  • Klidně ale zkuste jmenovky trochu složitější. Větší obdélník pevného papíru přeložte na půl. Na přední stranu takto vzniklé jmenovky nalepte barevný obrázek či lýkem připevněte kousek sušeného citrónu nebo smrkovou větvičku.
  • Krásnou a jednoduchou jmenovku zvládnete vyrobit ze staré fotografie zimní krajiny nebo obrázku v časopise, použít můžete klidně i fotografii obdarovaného. Z barevného papíru vystřihněte rámeček, obrázek na něj nalepte a na papírový okraj napište jméno.
  • Jmenovky připevněné kolíčkemProužek barevného papíru využijete i na výrobu jmenovky na kolíčku. Popište ho jménem a nalepte na dřevěný kolíček. Ten pak jednoduše připnete k dárku. Malé ozdobné kolíčky ostatně poslouží k připevnění jakékoli jmenovky.
  • Jednoznačně originální bude vánoční girlanda. Připravte si provázek a několik obdélníků barevného papíru. Z jedné strany je potřete lepidlem a přeložte na půl kolem provázku. Po zaschnutí papírků nůžkami dolaďte jejich tvar. Záleží na vás, jestli necháte obdélník nebo vystřihnete trojúhelník či vlaječku. Potom na každý lísteček napište jedno písmenko z jména obdarovaného.

Girlanda vypadá slavnostně

Pro pokročilé

Až výrobě jmenovek a přáníček podlehnete, jistě si domůZubatý okraj dodá elegantní vzhled pořídíte nějakou výbavu pro tvoření. I obyčejnou jednobarevnou jmenovku dokážete proměnit jen tím, že na její ustřižení použijete nůžky se zubatým ostřím (bývají označované jako dekorativní, kreativní či ozdobné). Nádherných vzorů docílíte použitím ozdobné lemovací děrovačky. Pomocí dekoračních děrovaček vykouzlíte i další nevšední jmenovky. Vyberte si děrovačku například s motivem hvězdičky a vyražte do barevného papíru tolik otvorů, kolik má písmen jméno obdarovaného. Papír s vyraženým vzorem podlepte bílým kouskem papíru a do otvorů vypište jméno. Parádu uděláte i s dětskými razítky nebo washi páskami. Vyberte ty s motivy stromečků, vloček nebo hvězdiček a ozdobte jmenovky podle své fantazie.

Milovníci sladkého pak jistě nepohrdnou jedlou jmenovkou. Na voňavý perníček napište polevou jméno a potěšíte tak hned dvakrát.

Malé razítko jmenovku oživí

Autor Veronika Zámečníková.

Vložte nový komentář jako nepřihlášený uživatel nebo se přihlaste.
Povinné položky jsou označeny *

Napište číslicí výsledek příkladu: pětplussedm = 

Pokud jste již registrováni na iReceptáři, přihlaste se svým uživatelským jménem a heslem.
Povinné položky jsou označeny *

Diskuse

vložit dotaz »
PředchozíDalší
Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2019. Autorská práva vykonává vydavatel.
Jakékoli užití části nebo celku, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem (mechanickým nebo elektronickým)
i v jiném než českém jazyce bez písemného svolení vydavatele je zakázáno. ISSN: 1805-9465.

© 2019 VIZUS | Používáme redakční systém Vizus CMS