Pan Násoska a jiné nápady pro tvořivé povahy
13. 5. 2016

Pan Násoska a jiné nápady pro tvořivé povahy

V dílně, garáži či stodole leží spousta pokladů. Kladiva bez násad, závaží, obří šrouby, zbytky a odřezky. Mnozí kutilové hromadí vše, co se může jednou hodit k opravě, k výrobě užitečné pomůcky či dekorace.

Následující nápady sice nejsou určeny jen ženám, ale jsou to právě ony, které mohou překvapit své shánčlivé muže kutily a využít něco z nahromaděných pokladů v garážích a stodolách. 

Ty tam jsou dávné doby, kdy k volnému času žen patřila pouze četba, vyšívání, paličkování, pletení, háčkování a malování. Dnešní šikulky mají ve výbavě vrtačky i lupínkové pilky, opalovací a tavné pistole i elektrické šroubováky — a v dílně jsou jako doma. 

Pořizují si také mininářadí s mnoha nástavci pro detailní práce. Řežou, brousí, jemně frézují, čistí i leští nebo barví. Třeba šperky z lastur či dekorace z plechovek.

Stačí trocha času a drobet fantazie. Inspirujte se a také vykouzlete z odpadu půvabné a veselé doplňky!pan násoska

Pan Násoska

Děravou konev nevyhodíme, ale pomalujeme. Pan Násoska se správně červeným nosíkem ještě nadělá parádu jako vtipná zahradní dekorace. Potřebujeme akrylové barvy, temperu a lak ve spreji.

Rozesmáté hrnce + Nebeské zátiší

Kastroly poslouží i jako obaly na květináče. Smaltovaný hrnec přebarvíme zbytkem barev na kov. Nebo jiná varianta hrnců, tentokrát něžná, mráčková.

malované hrnce.

Silák proti průvanu

Pětikilové závaží může být užitečné jako zarážka dveří proti zabouchnutí. Chybí-li barvy na kov, postačí bílý latex. Dokonale suché dílko je však třeba fixovat bezbarvým lakem na kov ve spreji. Potrvá léta, než silák zrezne!

Než zmizí v táboráku

Dřevěné lísky od ovoce svádějí k malování. Než je definitivně odepíšeme, ještě si s nimi pohrajeme. Přátelé při posezení u táboráku jistě ocení originální podnos nebo nosič polínek.

malované lísky

Těžítko na ubrousky

Menší závaží nejprve očistíme, upravíme proti rezavění, natřeme základovou barvou nebo bílým latexem a pomalujeme. Používáme ho například k zatížení ubrousků při pikniku.

Autor Kateřina Kvačková.

Vložte nový komentář jako nepřihlášený uživatel nebo se přihlaste.
Povinné položky jsou označeny *

Napište číslicí výsledek příkladu: šestmínusdva = 

Pokud jste již registrováni na iReceptáři, přihlaste se svým uživatelským jménem a heslem.
Povinné položky jsou označeny *

Diskuse

vložit dotaz »

Co najdete ve zpravodaji?
Podívejte se na ukázku...

PředchozíDalší
Portál provozuje Tarsago | © 2018 VIZUS & Tarsago | kontakt | Používáme redakční systém Vizus CMS