Bavorská pomazánka Obatzda
Zdroj: Kamila Procházková / Foto

Soutěž Receptáře a Zahrady Čech: o nejlepší pomazánku

Máte rádi vaření? Máte originální recept na pomazánku? Máte ke svému receptu zajímavý příběh? Chcete se zúčastnit programu Receptáře na Zahradě Čech?

Zúčastněte se už 18. ročníku celostátní kulinařske soutěže, kterou časopis Receptář pořadá spolu s Výstavištěm Zahrada Čech v Litoměřicich.

Ceny pro finalisty soutěže časopisu Receptář a výstaviště Zahrada Čech. Ceny pro finalisty soutěže o nejlepší pomazánku. Zdroj: archiv

Ceny pro vítěze

  • 1. místo: TEFAL Snack Collection 4v1 (multifunkční sendvičovač) v hodnotě 3 199 Kč. Tento přístroj zvládne připravit tousty, panini či vafle během několika minut. Dokonce může posloužit jako gril. Můžete si k němu pořídit 12 různých plotýnek, díky nimž vytvoříte skvělé pokrmy rozličných tvarů. Desky se snadno čistí a mohou se mýt i v myčce. 
  • 2. místo: TEFAL All in One Pot (automatický tlakový hrnec s 25 programy) v hodnotě 2 999 Kč. Uvaříte v něm rychleji než v klasickém hrnci, navíc si potraviny zachovají živiny a chuť. Sklopné víko umožňuje pohodlné přidávání přísad a tlačítko pro uvolnění tlaku ochrání ruce před horkou párou. Nezabere v kuchyni moc místa a díky jeho objemu (6 l) v něm uvaříte pro celou rodinu. 
  • 3. místo: TEFAL Loft (rychlovarná konvice) v hodnotě 999 Kč. Tato elegantní konvice inspirovaná britským designem má příkon 2 400 W a objem 1,7 litru. Díky rotační základně s konvicí můžete otáčet podle potřeby o 360 °. www.tefal.cz
  • 4. místo: Digitální váha s odměrkou 1,8L v hodnotě 400 Kč

Každý finalista získá: roční předplatné časopisu Receptář, nástěnný kalendář a novou edici Receptáře Ovocné recepty.

Jak soutěžit?

Své recepty na téma POMAZÁNKY posílejte do konce srpna prostřednictvím e-mailu na adresu pomazanky@ireceptar.cz, do předmětu vepište heslo Pomazanky, nebo na poštovní adresu Časopis Receptář, U Trezorky 921/2, 158 00 Praha 5– Jinonice.

Veřejné finále soutěže: Litoměřice 14. září

Sýrová pomazánka s bylinkami. Sýrová pomazánka s bylinkami. Zdroj: MaraZe / Shutterstock.com

V redakci časopisu Receptář vybereme čtyři autory nejzajímavějších pomazánek a pozveme je v září do Litoměřic. A to nejen aby si prohlédli výstavu Zahrada Čech (12.–15. září), ale aby také 14. září účinkovali v programu Receptáře. Celodenní program Receptáře uvádí Vladimír Vlach, hraje kapela Vinšovanka a na závěr se můžete těšit na koncert Yvetty Blanarovičové.

Své pomazánky si přinesete s sebou a dáte ochutnat odborné porotě i divákům. Suroviny hradíme v plné výši na základě předložené účtenky z nákupu.

Akční letáky