clanky-hp

Šlápoty od báta? Žádný problém!

Jak na koberec od bláta: Na čištění existuje jednoduchý funkční trik

Přišli jste z procházky se svým psím mazlíčkem, a ten se rozhodl se svými zablácenými tlapkami proběhnout celým bytem? Skvrny od bláta na parketách nevadí, ale na koberci je často není snadné vyčistit, obzvlášť pokud máte krásné světlé koberce od zdi ke zdi. Čištění blátivých šlápot na koberci často navíc komplikují pěkné, ale téměř nečistitelné vyšší smyčky kobercového vlasu.
Období sklizně dýní začíná vždy na sklonku babího léta.

Jak uchovat dýňová semínka, abyste příští rok mohli zase pěstovat dýně

Dýně je jednou z nejvýživnějších druhů zeleniny a její sezóna je momentálně v plném proudu. Ať už z ní vaříte všelijaké úžasné dobroty, nebo se chystáte z ní vydlabat zábavné halloweenské příšerky, nevyhazujte její zdraví prospěšná semínka. Byla by to věčná škoda! Mohou vám posloužit nejen jako osivo na další rok, ale i jako báječná pochoutka. Jak je správně uchovat?
Vepřové koleno je velkou pochoutkou.

Šťavnaté lahodné koleno pečené v černém pivu: Takhle ho dělají skuteční chlapi

Pečené vepřové koleno je úžasnou pochoutkou. Musí se však správně připravit. Mnozí se při jeho přípravě potýkají s mnoha problémy, v důsledku kterých není maso ve finále dobře propečené anebo postrádá svou chuť. V některých případech je pak sice dobře propečené, ale zcela bez šťávy. I proto se vyplatí do vepřového kolene investovat jistou dávku času a píle. Famózní pokrm pak bude vaší odměnou.