Ireceptář - Economia

Čočkové placičky

Tři skvělé, levné, rychlé obědy pro celou rodinu do padesáti korun

Připravit chutné a výživné jídlo, které zasytí na několik hodin a zároveň vyjde jen na pár korun, může být leckdy pořádně tvrdým oříškem. Ale jde to! A nemusí se přitom pracovat jen s bramborami či moukou. I za padesátikorunu totiž dokážete vykouzlit v kuchyni doslova zázraky, které vás zaručeně překvapí. Dost možná je pak zařadíte i do své domácí kuchařky a pravidelně se k nim budete vracet.
Bůček je nejlepší péct nasucho.

Jak upéct bůček: Tohle je návod pro opravdové chlapy

Pečený vepřový bůček patří k těm vůbec nejlahodnějším masitým pochoutkám, jaké lze připravit. Dostatečně silná tuková vrstva mu totiž dodává naprosto báječnou chuť. Jenže právě zmíněný tuk od přípravy a konzumace bůčku odrazuje mnoho strávníků, neboť jim na jazyku nevyhovuje konzistence tučného masa. Při správném pečení se však tuková vrstva z velké části krásně vypeče a bude neodolatelně křupavá. A takovému bůčku rozhodně jen tak někdo neodolá.
Orchidej vám může i ublížit.

Orchidej vám může i ublížit. Kam ji dát v bytě, aby pomohla podle feng-shui

Orchideje dokáží oživit každý kout naší domácnosti. Pyšní se zajímavě tvarovanými květy, svěžími zelenými listy a divokými vzdušnými kořeny. Podle starodávného učení feng-shui ale velice záleží, kam tyto, původem parazitické, rostliny, umístíte. Filozofie totiž veří, že nevhodným stanovištěm z těchto krásek stvoříte upíry.