Vaření a recepty

Hadí koláč se švestkami je delikatesa.

Hadí koláč se švestkami: Hotový bleskem a vypadá i chutná skvostně

Tenhle neobvyklý koláč je švestkový, ale uvnitř skrývá makovou náplň. Je to jednoduše had stočený z těsta plněného mákem. Z vrchu pak tvar ještě umocňuje zdobení švestkami, které jsou mezi „maková jelita“ uložené jedna za druhou, a tak kopírují spirálu až do jejího středu. Vyzkoušejte skvělou kombinaci švestek a máku v neobvyklém moučníku i vy! Vůbec to není těžké!
Francouzský toast na sladko je skvělá snídaně.

Delikatesa ze starého pečiva: Znáte pain perdu neboli francouzský toust?

Pečivo si bohužel svou čerstvost neudrží déle jak dva dny a rychle začíná tvrdnout. Rozhodně pak ale nepatří do koše, neboť je možné z něj stále vykouzlit dokonalý pokrm, který poslouží jako skvělá snídaně nebo večeře. A nemusejí to být jen topinky, které se právě ze staršího chleba často připravují. Zkuste to elegantněji a nachystejte si francouzský toust. 
Prošívaná dýňová buchta vypadá i chutná fantasticky.

Prošívaná dýňová buchta: Nadýchaná jako obláček a za pár korun

Zatímco ve Spojených státech jsou moučníky připravené z dýně zcela běžné a zároveň velmi populární, v Česku jsou stále poměrně velkou neznámou. To je přitom velká škoda. Dýňové koláče totiž oplývají nezaměnitelnou chutí a také krásnou vláčností. Zkuste si připravit například prošívanou dýňovou buchtu, která se zaručeně stane moučníkem, k němuž se budete nejen na podzim rádi vracet.