Vaření a recepty

Císařská bábovka

Císařská bábovka: Ve Vídni si na ní pochutnávají už 100 let. Snadná a úžasná

Jestli je nějaký český moučník skutečně klasický, pak je to bezpochyby bábovka. Tato sladká dobrota se peče už po staletí a do dnešních dní je stále neuvěřitelně populární a objevuje se na mnoha stolech napříč Evropou nejen k nedělní kávě. Receptů na její přípravu existuje bezpočet, jeden z nich jim ale kraluje. Už jste ochutnali císařskou bábovku?
Dortík z banánů a nutelly? Proč ne!

Máte 1 vejce a 2 banány? Připravte za pár minut fantasticky jednoduchý dortík

Máte doma pár banánů, které chcete zpracovat, ale banánový chlebíček nepatří mezi vaše oblíbence? Vyzkoušejte chutnou kombinaci banánů s nutellou. Je to moučník, který je sice neobyčejně jednoduchý, ale překvapivě chutný a oblíbený, a to u dětí i dospělých. Můžete si vyhrát se zdobením a budete mít za chviličku nejen chutný, ale také krásný zákusek. 
Smaženka byla hitem socialistického Československa.

Smaženky byly hvězdami českolovenských bufetů. Udělejte si je doma jako tenkrát

Dávno předtím, než se staly na území České republiky populární hot dogy a hamburgery, za delikátní rychlé občerstvení byly považovány smaženky. Tato socialistická pochoutka byla k dostání takřka v každém bufetu v těch větších i menších městech. Dnes ji ale nenajdeme takřka nikde. Naštěstí je až směšně jednoduchá na přípravu, a tak si ji můžete snadno a rychle připravit doma. 
Jak udělat ty nejlepší řízky?

Paní Bartáčková opět naklepává řízky: Iva Janžurová věděla, jak to udělat

Jistě si pamatujete na slavnou hlášku Ivy Janžurové z filmu Zítra to roztočíme, drahoušku. Ta však většinou klepala jen do mokré utěrky na prkénku, aby naštvala sousedy. Jak ale skutečně správně naklepat řízky, aby byly fantastické a jen se rozplývaly? Naklepání masa není to jediné důležité. Rozhodující je i správné nakrájení masa a usmažení řízků. Neošiďte také ingredience a udělejte řízky tak, abyste si vždycky všichni pochutnali.