Vaření a recepty

Hovězí vývar

Hovězí vývar s úžasnou chutí masa: Bez těchto základních kroků se vám nepovede

Hovězí vývar je jedním z nejzákladnějších pilířů české kuchyně, přesto jej ale mnozí neumí udělat správně. Často se stává, že je zakalený, postrádá silnou masovou chuť, je mdlý anebo příliš sladký. Uvařit hovězí vývar přitom není žádná velká věda. Je ale třeba držet se několika základních pravidel a také používat ty správné ingredience. 
Bílkový chlebíček

Zbyly vám bílky? Naše babičky z nich dělaly fantastickou buchtu jako obláček

Nemalé množství receptů si žádá použití samotných žloutků, které těstům dají krásnou barvu a také plnou chuť. Zbylé bílky se pak vyšlehávají ve sníh, aby byl moučník nadýchaný i bez kypřicího prášku. Jenže se často stává, že ony bílky nejsou v daných receptech využity vůbec. Jak je tedy následně zužitkovat, aby nepřišly nazmar? Udělejte z nich třeba lehoučký bílkový chlebíček. 
těsto

Nečekejte dlouho na kynutí těsta. Naše babičky měly naprosto geniální triky

Kynuté těsto je jedno z nejpoužívanějších v české kuchyni, a to i z důvodu jeho skvělé univerzálnosti. S pár obměnami v původním receptu z něj totiž vykouzlíte sladké dobroty, přílohy, ale i slané pečivo. Základem je pár ingrediencí, přesto se jej hospodyňky často obávají. Vyzkoušejte zaručené a geniální triky našich babiček a kynuté těsto se vám povede vždy na jedničku.