Vaření a recepty

Jak připravit topinky bez oleje?

Topinky bez tuku. Chutnají božsky a ušetříte svůj žlučník i játra!

Jakmile se domovem line vůně opečeného chleba s česnekem, předsevzetí o zdravém stravování vezmou okamžitě za své. Křupavý chléb s tenkou vrstvou štiplavé zeleniny je prostě chutný a málokdo dokáže této kombinaci odolat. Dobrou zprávou je, že nemusíte plátek pečiva nutně vykoupat v rozpáleném tuku, abyste si pochutnali. Až si budete dělat topinky příště znovu, zkuste je připravit bez tuku - na sucho. Žlučník i játra vám poděkují a vy si pochutnáte stejně.
Brokolicová polévka Gordona Ramseyho vám zachutná

Nejúžasnější brokolicovou polévku umí jen světoznámý Gordon Ramsay. Podívejte

Brokolice je zelenina, vůči které má spousta z nás mnoho předsudků. Často jsme ji schopni konzumovat jen v určitých úpravách. V zahraničí je brokolice používána mnohem častěji než u nás. Zelená zelenina je nabitá vitamíny a minerálními látkami. Dejte brokolici šanci v podobě polévky od světoznámého a obávaného kuchaře Gordona Ramsayho. Už nikdy ji nebudete vařit jinak!
Přidejte kopřivy třeba i do bramboráků

Přidejte tento plevel i do bramboráků. Fantastická chuť a přírodní čistič krve!

V kuchyni je pro svou chuť nenahraditelná, stejně jako pro své blahodárné účinky na naše zdraví. Přesto má většina z nás spojenou tuto žahavou krásku hlavně s velikonoční nádivkou a čajem. Při tom je to velká škoda. Kopřiva je jednou z nejlahodnějších a nejléčivějších bylinek, navíc je její využití v kuchyni mnohem všestrannější, než si myslíte.
Vajíčková pomazánka

Lahodná velikonoční pomazánka: Fantastický způsob, jak zpracovat vajíčka

Spousta lidí se už před samotnými Velikonocemi děsí toho, co si počne se všemi těmi natvrdo uvařenými a nabarvenými vajíčky, které po svátcích zbydou. Možností ale naštěstí existuje hned několik. Kromě toho, že můžete vajíčka přidat do různých salátů, z nich lze udělat také oblíbenou vajíčkovou pomazánku. A to takovou, která vás naprosto nadchne.