Vaření a recepty

Připravte si jarní pomazánku z kopřiv.

Fantastická jarní pomazánka: Neuvěříte, co se do ní přidává! Zdravotní zázrak

Jaro je v plném proudu, což je také nejlepší čas pro sbírání nejrůznějších bylinek a darů přírody. Zrovna teď jsou účinky bylinek na vrcholu a je škoda toho nevyužít. Navíc není od věci sklidit to, co příroda nabízí zadarmo a na chvíli ušetřit i svou peněženku. Protože z bylinek a léčivého lupení můžete vykouzlit neobyčejné lahůdky! Připravte si třeba jarní pomazánku s kopřivami nebo zelené rizoto.
Musí zelená zelenina při přípravě ztratit barvu?

Geniální triky, aby zelenina při vaření neztratila barvu: Jde o plochu i teplotu

Z výrazně zbarvené zeleniny se při tepelné úpravě (a někdy už při pouhém omývání) pokaždé část barviva vyplaví a nedá se s tím nic udělat. Platí to zejména pro zelenou zeleninu, jako jsou špenát, salát, fazolky, ale třeba i pro červenou řepu. To však neznamená, že musíme skončit s našedlou hmotou na talíři. Důležité je ztráty minimalizovat a zeleninu nepřevářet. Jak na to?
Křupavé domácí preclíky jsou dobrota nejen k pivu

26. dubna je Den preclíků. Upečte si ty nejlepší domácí! Takhle je pekla babička

Slané křupavé preclíky vhodné k pivu a vínu zná každý. Preclíky bývaly předvelikonočním postním jídlem, nyní se s nimi setkáváme běžně po celý rok. A nejen v jejich formě slané, ale také sladké. A víte, že preclíky mají svůj svátek? Den preclíků se slaví 26. dubna. Dnes si připomeneme nejen pouze kdy, kde a proč preclíky vznikly, ale nabídneme vám i spolehlivý a snadný recept, jak si preclíky upéci doma.
Kuřecí prsa na pampeliškách jsou překvapivou delikatesou.

Kuřecí maso na pampeliškách: Zní to bláznivě, ale je to úžasně zdravá lahoda

Pampelišky jsou nádherné rostlinky, které každý rok neúnavně zdobí naše louky. Kromě krásy nabízejí i spoustu blahodárných účinků na naše zdraví. Jsou i skvělým oživením kulinářského umění. Stonky, listy i květy můžete směle ozvláštnit lecjaký pokrm. Navíc mu dodáte pořádnou porci zdraví. Jak pampelišku v kuchyni nejlépe využít? Přinášíme vám neotřelý recept nakuřecí maso na pampeliškách. Jak na to?