Vejce jsou nejen vynikající na snídani, ale také kdykoli během dne. Jsou také neuvěřitelně variabilní. Hledáte-li několik nápadů na to, jak připravit vajíčka, pak jste na správném místě.

Podívejte se na tento videopříspěvek z kanálu Honeysuckle (YouTube), kde vám autorka představí svých 5 způsobů přípravy vajec. Je to rychlé, je to chutné a docela jinačí, než jste zvyklí.

Zdroj: Youtube

Košíčky čili muffiny

Krásné, zajímavé, ale zdá se vám to složité? Představa, že ráno vytahujete šlehač vás neláká? Snídaně z vajíček mohou být i docela jednoduché. S vejci se dá však vyloženě čarovat. Mezi takové jednoduché pokrmy z vajec patří například také košíčky nebo muffiny, které však nejsou z těsta. Na jejich přípravu ale budete potřebovat formu na muffiny.

Do každé formičky na muffin můžete dát jinou směs ingrediencí a připravit snídani pro celou rodinu, i když má každý jiné chutě. Mezi oblíbené kombinace patří špenát a rajčata, sýr a uzeniny, ale také bylinky nebo houby. Lze je použít čerstvé i osmahnuté, podle výběru a vašich preferencí.

Po naplnění kousky vybraných surovin zalijte každou formičku na muffiny směsí rozšlehaných vajec se špetkou soli a špetkou čerstvě pomletého pepře. Pak už stačí jen v troubě péci na zhruba 12 minut a 170 °C.

Volská oka na topince

Vynikající a také velmi výživově bohatou snídaní jsou volská oka s guacamole na toustu nebo topince. Připravte si napřed topinku nebo toust. Půl avokáda rozmačkejte vidličkou, přidejte propasírovaný stroužek česneku, najemno nakrájenou papriku, rajče nebo jinou šťavnatou zeleninu a zakápněte směs troškou citronové šťávy. Promíchejte a rozetřete vyšší vrstvu guacamole na topinku nebo toust.

Na pánvi připravte volské oko a umístěte jej na guacamole. Milovníci avokáda můžou mít takovou lahůdku ráno, k obědu i večer!

Chleba ve vejci

Nezapomeňte také na chleba ve vejci. Obyčejná vejce udělají i ze staršího chleba pochoutku, kterou si také můžete jednoduše ozdobit sýrem, uzeninami nebo zeleninou.

Související články

Zdroje:www.tasteofhome.com, www.recipetineats.com