Hliníkovou fólii, nebo také alobal, má doma snad každý. Většinou ho ale použijete tak maximálně k zabalení řízků na nedělní výlet nebo přikrytí mísy s knedlíky. Možná budete překvapeni, ale s alobalem dokážete udělat divy.

Ustřihněte si kus alobalu, rozprostřete ho doprostřed misky, přidejte jedlou sodu, sůl, zalijte horkou vodou, dejte dovnitř zašlý stříbrný šperk a nechte dvacet minut působit, poté vyndejte.

Máte nástěnné hodiny a špatně vám v nich drží baterka? Pak stačí vzít alobal, složit ho na malinký obdélníček a baterku podložit. Nebude pak v hodinách kloktat a ty půjdou bez poruch.

Zabalte banány do alobalu, zůstanou déle čerstvé

Zabalte spojený konec trsu banánů do alobalu, vydrží pak mnohem déle čerstvé.

Nemáte balící papír? Pak vám alobal také přijde vhod. Zabalte do něj dárek, uhlaďte a převažte mašlí. Originální balící papír je na světě!

Abyste urychlili proces žehlení, dejte na žehlící prkno alobal a teprve na něj potah na žehlící prkno. Prádlo bude mnohem rychleji vyžehlené.

Udělejte si trychtýř či nahraďte toustovač

Potřebujete trychtýř, ale nemáte ho? Udělejte z alobalu kornoutek, odstřihněte špičku a strčte do pet lahve. Pak už můžete lít tekutinu.

Máte chuť na tousty a rozbil se vám toustovač? Zabalte toust do alobalu a přejeďte žehličkou, to samé udělejte i z druhé strany a máte zlatavou kůrčičku.

Na další triky s alobalem se podívejte v následujícím videu:

Zdroj: Youtube