Chcete zapojit děti do pečení nebo pro ně chystáte oslavu a rádi byste oslnili jejich kamarády? Pak vyzkoušejte banánové jednohubky podle Ládi Hrušky. Nejen, že je budete mít hotové raz dva, ale navíc si na nich děti opravdu pochutnají.

Banány jsou zdravé, a když použijeme na namáčení kvalitní hořkou čokoládu, ani ta není na škodu. Banány dodávají našemu tělu velké množství draslíku a vitamínu C a dostatek energie. Dále banány obsahují vitamín B6, A, vlákninu a mangan.

Banány obsahují antioxidanty a hořká čokoláda živiny

Dále i antioxidanty, které bojují s volnými radikály v našem těle, čím zamezují stárnutí buněk. Říká se, že banány podporují i dobrou náladu. Obsahují totiž tryptofan, pomocí kterého se vytváří serotonin, díky němuž máme dobrou náladu. Pomáhají při zácpě, obsahují totiž vlákninu, jež stimuluje správnou funkci střev. Banány dále snižují tlak, chuť k jídlu, a také hladinu cukru v krvi. Jsou velmi bohaté na draslík. Ten pomáhá okysličovat mozek.

Kvalitní hořká čokoláda se pozná tak, že obsahuje vysoký podíl kakaa. Pamatujte, že čím více kakaa, tím méně cukru. Nejméně by měla mít 70% podíl kakaa. Tato čokoláda v sobě ukrývá mnoho živin a prospěšných látek, jako jsou železo, hořčík, mangan, draslík či zinek. Hořká čokoláda je vhodná i pro osoby, které drží redukční dietu. Samozřejmě ale nesmíte sníst celou tabulku.

Banánové jednohubky s čokoládou

K jejich přípravě budete potřebovat 2 banány, 1 balíček piškotů, 1 čokoládu na vaření, 1 lžíci másla. Jistě vás potěší i náklady na tento recept, které činí pouhých 60 korun!

Postupujte tak, že banány nakrájíte na kolečka a vložíte je mezi dva piškoty. Propíchnete párátkem, aby vše drželo pohromadě. Následně si nechte rozehřát čokoládu s máslem. Banány v piškotech jeden po druhém namáčejte v čokoládě a dávejte je vedle sebe na plech, kde pěkně ztuhnou. Plný plech dejte na noc do lednice. Druhý den můžete servírovat.

Zdroj: www.kupi.cz, www.zdravizone.cz, www.tn.nova.cz