Boloňské špagety patří k oblíbeným jídlům nejen dětí, ale i všech dospělých. Pokud zápolíte s časem, můžete využít recept na jejich rychlejší verzi. Je nejen rychlý, ale i jednoduchý, a zvládnou ho tak i všichni začátečníci v kuchyni.

Jak připravit špagety v mikrovlnné troubě za 10 minut? Podívejte se na YouTube video na kanálu A simple lives:

Zdroj: Youtube

Boloňské špagety z mikrovlnné trouby

Nejprve si očistěte a pokrájejte na menší kousky 1 větší cibuli, 1 až 2 stroužky česneku a 1 celou mrkev. Veškeré ingredience vložte do mísy, kterou lze použít do mikrovlnné trouby a přidejte 300 g libového mletého ​​hovězího masa. Náležitě vše promíchejte, zakryjte misku víkem nebo potravinářskou fólií, ale vždy nechte k obsahu proudit vzduch. Víčko proto zcela nedovírejte a ve fólii udělejte špičatou špejlí několik otvorů.

Vložte do mikrovlnky

Takto připravený základ omáčky vložte do mikrovlnné trouby puštěné na plný výkon na dobu 3 minut. Pak misku vyndejte, směs náležitě promíchejte, nejlépe vidličkou, opět přikryjte a vraťte do mikrovlnné trouby na další 3 minuty. Pokud maso stále tvoří velké hrudky, opět směs promíchejte.

Příprava boloňské omáčky

Následně vmíchejte 400 g pokrájených zavařených rajčat, můžete však využít i čerstvá. Přilijte 50 ml vroucí vody a rozdrobte 1 kostku vývaru. Dochuťte 1 lžičkou sušeného oregana a pepřem dle chuti. Mísu opět přikryjte a v mikrovlnné troubě vařte na plný výkon po dobu 7 minut. 

Pak misku vyjměte, vše náležitě promíchejte a zakryté vložte do mikrovlnné trouby na dalších 10 minut na plný výkon a v polovině promíchejte. Nakonec nechte misku pár minut zavřenou odstát mimo mikrovlnnou troubu.

Uvařte špagety

Tento moment vhodně využijete k přípravě špaget. Polámejte je tak, aby se vám vešly do nádoby vhodné do mikrovlnky, přidejte několik kapek olivového oleje a obě ingredience promíchejte, aby se těstoviny olejem dokonale obalily.

Zalijte trochou vody, veškeré ingredience řádně promíchejte, nádobu zakryjte a vařte v mikrovlnné troubě po dobu 4 minut na plný výkon. Poté misku vyndejte, obsah promíchejte a postup s vařením v mikrovlnce po stejnou dobu opět zopakujte. Nakonec nechte v kuchyni 2 minuty odstát. Špagety by měly být uvařené al dente, pokud tedy nejsou v této kvalitě, vařte je ještě pár minut.

Můžete servírovat

V tento moment můžete naservírovat těstoviny na talíř, přelít připravenou boloňskou omáčkou, případně posypat strouhaným parmazánem a čerstvě posekanými bylinkami.

Související články

Zdroje: www.bbc.co.uk, www.top.recepty.cz