Nevíte, co si dát dobrého k filmu nebo připravit dětem na párty s kamarády? Bramborové spirálky stoprocentně zabodují. Jsou levné, snadné a můžete jich udělat dostatečné množství, abyste uspokojili všechny malé strávníky.

Bramborové spirálky můžete buď smažit ve fritéze nebo, pokud chcete dietnější verzi, péct v troubě. Záleží jen na vás, jak moc máte chuť hřešit. Ať je to jak chce, přece jen smažené v oleji jsou nejchutnější.

Brambory jsou zdravé, měli bychom je konzumovat pravidelně

Brambory samy o sobě jsou velmi zdravé, tudíž je dobře, že patří mezi pravidelnou součást českých jídelníčků. Jíst brambory je pro naše tělo prospěsné. Obsahují velké množství vitamínu C a také vitamíny skupiny B. Jsou dále zdrojem draslíku, vápníku, hořčíku, fosforu, ale také železa a jódu.

Jelikož jsou plné vlákniny, přiznivě podporují správnou funkci trávicí soustavy a díky kyselině fenolové bojují s viry a bakteriemi. Pomáhají snižovat překyselený organismus a regulují činnost štítné žlázy. Pravidelná konzumace brambor pomáhá zlepšovat i stav pokožky.

Smažené bramborové spirály podle Ládi Hrušky

Nejvíce vitamínů a minerálů mají brambory vařené ve slupce, protože se jich právě pod ní nachází největší množství. Pokud to tedy jde, připravujte je právě tímto způsobem. Jinak se nebojte brambory připravovat i jakkoli jinak. Každý má něco do sebe.

Jednou za čas není na škody zhřešit třeba právě smaženými bramborovými spirálkami podle Ládi Hrušky. Na jejich přípravu budete potřebovat co nejdelší brambory, které omyjte, osušte a propíchněte špejlí. Poté do brambory zařízněte nůž a spirálovitě jáím otáčejte. Nakonec bramboru naříznutou po celé délce na špejli natáhněte a můžete smažit.

Po osmažení ve fritéze posolte a přidejte nasekané bylinky. Pokud jste pekli v troubě, osolte ještě před pečením a zakápněte olivovým olejem. Dochuťte kořením a dejte péct do trouby vyhřáté na 200 stupňů na 30–40 minut.

Zdroj: www.tn.nova.cz, www.krajci.cz, www.toprecepty.cz