Pokud jste zapomněli nakoupit, máte hluboko do kapsy, protože čekáte na výplatu nebo prostě jen máte v lednici vajíčka a v chlebníku den dva starý chleba, pak pro vás máte tip na levnou večeři pro celou rodinu.

Takový chleba ve vajíčku je totiž skvělá volba, když už nevíte co. Jde totiž o rychlou, snadnou a navíc velmi chutnou večeři, která zasytí i ty největší jedlíky. Navíc si můžete chleba ve vajíčku obložit vším, co máte rádi. Namazat kečupem nebo hořčicí, poklást vajíčky natvrdo, kyselými okurkami, plátky rajčat či cibule.

Na chleba ve vajíčku přidejte sýr

A jak na takový klasický chleba ve vajíčku? Vajíčka rozkvedláme v misce, osolíme. Krajíce chleba si rozkrojíme na půlky, aby se nám lépe obalovaly. Rozpálíme olej na pánvičce, obalíme chleba ve vajíčku a dáme smažit, až je jedna strana hotová, otočíme a na hotovou stranu dáme plátek sýra. Sýr nesmí přesahovat přes chleba, aby nevytekl do oleje.

Na osmažené chleby nakapeme kečup, položíme cibuli a přidáme kyselou okurku. Jak jednoduché, že? No a pokud chcete opravdu zaválet. Vyzkoušejte moderní verzi chleba ve vajíčku, za kterou by se nemusel stydět ani Masterchef.

Na tuk dáme smažit cibulku nakrájenou nadrobno, po chvíli přidáme kostky chleba a spolu dosmažíme do zaltova a křupava. Zalijeme vejci, které jsme rozšlehali se solí a pepřem a počkáme, až se dojdou do požadovaného stavu. Zdobíme pažitkou, kapkami kečupu a můžeme přikousnout i kyselou okurku.

Nebojte se přidat i šunku a čerstvou zeleninu

Skvělý je i chleba ve vajíčku s čerstvou zeleninou a šunkou. Osmažené chleby namažeme hořčicí a poklademe plátky šunky. Zeleninu jako jsou papriky, okurky a rajčata nakrájíme na plátky. Následně poklademe na šunku. Uvidíte, že jako taková svačinka po lyžovačce nebo bobovačce padne tento recept víc než vhod.

Možná se budete divit, ale takový chleba ve vajíčku připravuje i známý šéfkuchař Jamie Oliver, který ale recept přizpůsobil svému stylu a dělá ho na sladko. K jeho přípravě budete potřebovat chleba, mléko a vejce. V míse rozšlehejte vejce společně s mlékem, solí a pepřem. Na sporáku rozehřejte na středním plameni pánev a mezi tím v rozšlehaných vejcích obalte oba krajíce chleba, dokud nebudou nasáknuté. Dejte do pánve trošku olivového oleje a rozetřete jej po celém dnu pánve. Opatrně na něj vložte krajíc chleba obalený v rozšlehaných vejcích a zvolna jej opékejte asi 2 až 3 minuty po obou stranách, dokud není křupavý a zlatavý. Servírujte nasladko s jogurtem a čerstvým ovocem.

Na recept na chleba ve vajíčku se podívejte ve videu:

Zdroj: Youtube

Zdroj: www.recepty.blesk.cz, www.toprecepty.cz, www.recepty.eu