Bez cibule vařit nejde?

Jak žádanou komoditou cibule je si mnozí z nás uvědomili v roce 2019, kdy v jarních měsících nebyla široko daleko dostupná kvůli špatné úrodě z předchozího roku. A tak se na regálech našich prodejen objevila cibule, která přicestovala z 18 000 km vzdáleného Nového Zélandu. Pochopitelně, že se to odrazilo také na její ceně. V určitou dobu stála víc než banány nebo pomeranče. Ale zkuste uvařit guláš bez cibule! A nejen ten. Vždyť roční spotřeba cibule na jednoho obyvatele České republiky přesahuje 11 kg.

Důmyslná sebeobrana rostlin

Rostliny mají pro svou ochranu řadu různých mechanizmů. Například růže chrání před okusem jejich trny, žahavé chlupy fungují jako ochrana kopřiv. Svéráznou chemickou ochranu rostlin představují také hořké konce některých plodových zelenin (okurky, cukety). Také štiplavé látky, které při krájení produkuje cibule, jsou vlastně jakousi obranou reakcí této rostliny před potenciálním nepřítelem. Při krájení cibule rozbíjíme buňky plné enzymů, které se při úniku mění na těkavé plyny. To způsobí chemickou reakci a vytvoří slzotvorné činidlo, podobné chemikáliím používaným v slzném plynu.

Jak nakrájet cibuli s minimem slz

Triků, jak si ušetřit slzení při krájení cibule je několik. Ideální je ozkoušet, co vám bude nejlépe vyhovovat.

  • Slzení zmírní voda – někdo radí krájet cibuli pod studenou vodou. Ale to může být poněkud nepraktické. Vodu však lze využít i jiným způsobem – před krájením můžeme namočit prkénko, nůž i cibuli. Díky tomu se budou těkavé látky rozpouštět ve vodě a nebudou nás dráždit do očí.
  • Změna teploty cibule před krájením – cibuli dejte nejméně na 15 minut do mrazáku, případně ji 15 vteřin ohřejte v mikrovlnné troubě.
  • Chraňte si oči – na fotkách vypadají lidé s plaveckými brýlemi při krájení cibule velmi legračně, ale jako zábrana před slzením poslouží toto řešení výborně.
  • Dýchejte ústy – i to by mělo pomoci, aby nedošlo k dráždění sliznic výpary z cibule.
  • Minimalizujte čas krájení – k tomu vám pomůže nejen správná technika krájení (tu můžete odkoukat od šéfkuchařů například na videích), ale také dostatečně ostrý nůž.
  • Dejte si odstup – tohle pravidlo se hodí zvlášť tehdy, kdy potřebujeme krájet větší množství cibule. Čím méně se budeme nad cibuli naklánět, tím méně nás budou vzniklé plyny dráždit k slzám. Ideální je nakrájenou cibuli sypat do zakryté nádoby.

Nic nepomáhá?

Pokud patříte k těm, kterým krájení cibule způsobuje velké utrpení, pak se zkuste poohlédnout po přístroji na sekání cibule. Kromě držáků na krájení cibule existují i speciální sekáčky.

A jak dokládá ilustrace z knihy Praktická hospodyňka (1927), problém s krájením cibule řešily pomocí speciálních strojků už naše babičky a prababičky.

Zdroj: www.nytimes.com, atlanticeyeinstitute.com