Došly vám základní suroviny na obalování řízků, hledáte zdravější možnosti nebo prostě chcete vyzkoušet něco nového? Pak tu pro vás máme skvělé tipy, čím můžete nahradit mouku a strouhanku, aby byly obalované řízky nejen zdravější, ale i chuťově zajímavější. Připravte se proto na neobyčejný gastronomický zážitek, který si přímo zamilujete!

Vyrobte si až 4 různé strouhanky podle jednoduchého video návodu na YouTube, na kanálu Hungry for Goodies:

Zdroj: Youtube

Bezlepková mandlová mouka

Mandlová mouka je jednou z nejlepších náhražek tradiční pšeničné mouky i strouhanky. Kromě toho, že je bezlepková, dodává pokrmům jemnou oříškovou chuť a je bohatá na bílkoviny a zdravé tuky. Doporučuje se ji kombinovat také s kořením jako je paprika či kurkuma, které zvýrazní její přirozené aroma.

Zdravý obsah cizrny

Cizrna je populární v mnoha kuchyních po celém světě, a to hlavně díky svému nutričnímu profilu. Obsahuje totiž vysoké množství bílkovin a je skvělým zdrojem železa. Jak ji ale použít při obalování řízků? Pro lepší přilnavost na maso smíchejte mletou cizrnu s trochou vody nebo mléka a pusťte se do obalování. Hotové řízky pak budou mít krásně zlatavou a křupavou kůrku.

Jemná vůně pohanky

Pohanka je další bezlepková varianta, která je vhodná pro osoby s celiakií. Obsahuje navíc vysoké množství bílkovin, vlákniny a důležitých minerálů jako je železo a hořčík. Jakmile použijete pohankovou mouku na obalování řízků, jistě vás mile potěší dokonale rovnoměrné obalení, jelikož pohanková mouka  se dobře přichytává k masu.

Oblíbené kukuřičné lupínky

Kukuřičné lupínky představují vynikající alternativu ke klasické strouhance díky své křupavé textuře a neutrální chuti. Stačí je rozdrtit na středně jemnou konzistenci a použít jako obal na řízky. Pro vylepšení chuti můžete lupínky smíchat s kořením jako je paprika, sušený česnek nebo bylinky. Výsledkem pak jsou křupavé a chutné řízky, které si zamiluje celá vaše rodina.

Mleté ovesné vločky

Nahraďte zbytek mouky či strouhanky ovesnými vločkami, které ve spíži vždycky jistě najdete. Stačí je rozemlít najemno a použít dál jako klasickou strouhanku. Řízkům tak dodají křupavý obal a jemnou chuť, která se k řízkům skvěle hodí.

Nikdy se už tak nemusíte spoléhat pouze na pšeničnou mouku a klasickou strouhanku, poněvadž vám domácnost přináší spoustu skvělých možností, čím řízky můžete obalit!

Související články

Zdroje: shelfcooking.com, toprecepty.cz, milujivareni.cz