Citronová šťáva je pro naše tělo požehnáním. Nejenom, že má výraznou a oblíbenou chuť, a proto se používá k dochucení nejrůznějších pokrmů a nápojů, ale má dobrý vliv i na játra. Játrům se někdy říká "čistička" organismu, neboť zbavují tělo toxinů, těžkých kovů a nebezpečných látek.

Není proto divu, že občas i játra potřebují trochu odlehčit. Ideálním řešením je pak citronová šťáva. Podle vědců posiluje jaterní enzymy, rozpouští kyselinu močovou v játrech a navíc zkapalňuje žluč. Vzhledem k tomu, že obsahuje velký podíl vitaminu C a draslíku, je také účinným doplňkovým lékem při všech potížích se žlučníkem. Jak této šťávy z citronu získat co nejvíce?

V tomto videu zjistíte, na co všechno se dá citron skvěle využít:

Zdroj: Youtube

Každý citron je jiný

Určitě jste si všimli, že každý citron je specifický. Jsou plody, které mají tlustou kůru, méně dužiny a tudíž i skromnější obsah šťávy. A pak jsou citrony, které možná nevypadají tak hezky, kůru mají slabší, zato šťávy z nich vymačkáte daleko víc. Podle našich babiček, které citron považovaly za vzácnost, existuje způsob, jak z něj dostat co nejvíce blahodárné šťávy. Jak na to?

Válejte s citronem sudy

Ještě než citron rozkrojíte, poválejte jej dlaní po stole. Ve slupce se uvolní buněčné membrány a citron vydá více šťávy.

Dejte citronu cukrový kabátek

Máte nevyužitou půlku citronu a nevíte, co s ní? Položte ji na talířek, který jste předtím posypali trochou cukru. Citron pak uložte na suché a chladné místo. Zůstane čerstvý celé dva týdny. Po tu dobu máte dávku citronové šťávy zajištěnu.

Využijte i kůru z citronu

Po vymačkání citronu zbyde kůra. Co s ní?

  • U chemicky neošetřených plodů ji můžete nastrouhat, usušit a přidávat do koláčů.
  • Udělejte si kandovanou citrusovou kůru, která nahradí sladké rozinky ve vánočce či kynutých koláčích.
  • Polovinu citronu můžete použít i při zkrášlování. Ponořte do ní nehty na rukách. Vybělí je a dodá jim potřebné vitaminy a minerály.

Proč citron naše babičky máčely v horké vodě?

Osvědčeným tipem je dát citron do horké vody a nechat ho v ní 15 minut odležet. Horká lázeň z citronu uvolní spoustu látek a při lisování pak získáte až dvojnásobné množství šťávy! Podmínkou ale je, aby plody byly v bio kvalitě, tedy chemicky neošetřené, jinak byste spolu se šťávou vymačkali i nebezpečné pesticidy.

Související články


Zdroje: www.zdrave.cz, www.youtube.com