Čokoládový koláč
Zdroj: Alena Hrbková, Foodstyling: Klára Zíková

Hříšně dobrý čokoládový koláč: Čokoláda a smetana v kombinaci s křehkým těstem

Kdy jindy si dopřát takové ingredience, jako je smetana nebo čokoláda, když ne právě teď v zimě? Dodají nám spoustu energie a dobré nálady.

V létě pochopitelně dáváme přednost lehounkým pěnám a ovocným sorbetům, ale právě teď v zimě si udělejte radost “těžkou” cukrařinou. Náplní tohoto koláče z křehkého těsta je mimozemsky dobrá čokoláda a rozkošná pusinka a základem křehké těsto. Recept na něj zní nenápadně, protože obsahuje jen mouku, máslo a vodu. A špetku soli. Ale pozor, pokud jste ho ještě nedělali, může vás různými zradami potrápit, a tak si klidně kupte těsto jako polotovar.

  • hotové křehké těsto
  • máslo na vymazání formy
  • 375ml smetany ke šlehání
  • 600g hořké čokolády
  • 4 bílky
  • 1 lžička kukuřičného škrobu 
  • 350g moučkového cukru

Troubu předehřejte na 180°C. Koláčovou formu vymažte máslem a vyložte křehkým těstem. Okraje ořízněte a dno propíchejte vidličkou. Pokryjte archem pečicího papíru, zasypte fazolemi nebo keramickými kuličkami určenými k předpékání a takto bez náplně pečte 20 minut. Sundejte zátěž i pečicí papír a ještě tak pět minut dopékejte, aby dno lehce zezlátlo. Nechte dobře vychladnout. Zatímco korpus chladne, připravte ganache, tedy náplň. Do velké mísy nalámejte čokoládu. Smetanu zahřejte těsně pod bod varu a zalijte jí čokoládu. Nechte chvilku stát, poté důkladně lžící nebo metličkou rozmíchejte. Připravenou směs nalijte na korpus, vložte do lednice a nechte ztuhnout.

Z bílků vyšlehejte tuhý sníh a postupně přidávejte cukr smíchaný s kukuřičným škrobem. Na zatuhlou čokoládovou vrstvu naneste sníh, ledabyle ho rozetřete obrácenou stranou lžíce po povrchu a opalte flambovací pistolí. Pokud pistoli nemáte, vložte na chvilku koláč pod rozehřátý gril.

Další laskominy objevíte v časopise Kreativ.

Kreativ Kreativ Zdroj: Kreativ.cz

Zdroj: Časopis Kreativ

Akční letáky