Cukety jsou vděčná zelenina. Dají se jíst na jakýkoliv způsob a můžete je klidně konzumovat syrové. V letních dnech, kdy jich má na zahrádce každý dostatek, jsou zdrojem rychlých a chutných receptů a pořádné porce zdraví. Ač se cukety tváří v porovnání s ostatní zeleninou nenápadně, věřte, že jsou nabité vitamíny, minerály a díky obsahu vody jsou skvělým pomocníkem při hubnutí. Na nic nečekejte a užijte si čas cuket plnými doušky.

Večeře z jednoho plechu

Poptávka po rychlé a chutné večeři je každodenní chléb takřka všech maminek a žen od rodiny. Léto je však ve znamení chutných plodů ze zahrádky a pokrmy se vymýšlejí líp. Zkuste jednoduchý recept na zdravou dobrotu, po které se jen zapráší. Využijte cuketu ze zahrádky, nové brambory a pár dalších ingrediencí.

Které to jsou, najdete na videu:

Zdroj: Youtube

Recept je jednoduchý, ale naprosto lahodný. Jediné, co budete muset udělat, je nastrouhat zeleninu a nakrájet pár ingrediencí.

Cukety v hlavní roli

Vezměte 4 cukety, očistěte a omyjte. Nastrouhejte na hrubém struhadle. Osolte, promíchejte a nechejte sůl nasáknout vodou z cukety. Mezitím si nastrouhejte na hrubém struhadle i větší bramboru. Vymačkejte z ní všechnu tekutinu a přendejte do hlubší mísy. Nakonec zbavte tekutiny i cuketu. Buď můžete jen tak rukama, nebo si pomozte čistou utěrkou. Bude se vám se zeleninou pracovat lépe a dostanete z ní opravdu maximum vody. K zelenině rozklepněte 3 vejce, osolte, opepřete a zakápněte olivovým olejem. Nakonec přisypejte 100 gramů mouky a vše smíchejte dohromady.

Výběr sýra a uzeniny

Teď už zbývá vybrat jen zbytek surovin. Buď vsaďte na klasickou šunku, volte ale určitě tu nejvyšší jakosti, nebo vyzkoušejte pancettu, ta dodá výslednému pokrmu jemnou uzenou chuť. Ze sýru vybírejte ten, co má pro vás nejpříjemnější chuť. Skvěle se bude hodit cheddar, u nějž můžete volit jeho intenzitu chuti, skvěle se ale bude hodit i mozzarella nebo provolone.

Vrstvěte

Plech vymažte olivovým olejem a vysypejte strouhankou. Na dno rovnoměrně rozprostřete část cuketové směsi. Na něj rozložte plátky uzeniny a sýru a znovu rozprostřete cuketovou směs. Horní vrstvu už jen posypejte strouhankou. Tu můžete pro lepší chuť smíchat s oblíbenými bylinkami.

Související články

Zdroje: www.youtube.com