Nejoblíbenější recepty jsou pochopitelně ty, které vyžadují minimum času, surovin a není třeba kvůli nim utrácet v supermarketu stovky korun. Najít ale nějaký takový recept, podle kterého připravíte skutečně chutné a navíc zdravé jídlo, bývá poměrně tvrdým oříškem. Naštěstí už je ale vaše hledání u konce. Superrychlé cuketové muffiny totiž spolehlivě splňují všechna kritéria.

Jak připravit muffiny z cukety a mouky, zjistíte ve videu Healthy Cooking At Homer:

Zdroj: Youtube

Slané muffiny

Cuketové muffiny jsou zcela nenáročné na přípravu. Jsou skvělou snídaní, obědem, večeří nebo i lehkou svačinkou. Každý si je může dochutit podle svého gusta. Přidat do nich můžete například strouhaný sýr anebo nakrájenou šunku. Fantazii se meze nekladou.

Nechte ji vypotit

Prakticky kdykoliv, kdy připravujete něco z cukety, je vždy na místě ji nechat před další úpravou takzvaně vypotit. Nakrájenou nebo nastrouhanou cuketu zlehka posolte a vyčkejte zhruba 15 minut. Sůl vytáhne vodu a s cuketou se bude následně skvěle pracovat. Navíc bude po tepelné úpravě mnohem křupavější. Při přípravě cuketových muffinů tedy nastrouhejte 2 cukety, posolte je, promíchejte a nechte chvíli stát. Nakonec cuketu ještě rukama vymačkejte, abyste z ní dostali ještě více tekutiny.

Jednoduché těsto

Vymačkanou cuketu dejte do mísy a přidejte k ní 1 hrnek hladké mouky. Těsto ještě osolte, opepřete a případně dochuťte oblíbeným kořením. Přidat můžete například kari, sladkou mletou papriku nebo špetku muškátového oříšku. Aby byly muffiny vydatnější, je možné do těsta vmíchat ještě 1 celé vejce. A milovníci sýru si muffiny určitě rádi ozvláštní ještě 1 hrnkem nastrouhané mozzarelly.

Pečení muffinů

Nakonec si připravte košíčky na přípravu muffinů a každý z nich naplňte nachystaným těstem. Muffiny vložte do trouby vyhřáté na 200 °C a pečte je zhruba 30-35 minut. Po upečení by měly být z vrchu krásné zlatavé.

TIP: Pokud nemáte košíčky na muffiny, jednoduše těsto nalijte například do zapékací formy a namísto muffinů upečte koláč.

Související články


Zdroje: toprecepty.cz