Ochutnejte domácí Baileys

Dali byste si něco dobrého, skoro i sladkého, ale cukroví už vám leze i ušima? Irský krém je vaječnému likéru trošku podobný, ale pro mnohé je to mnohem šmrncovnější nápoj. Rozhodně ho zvládnete vyrobit i doma a ani vás to nebude moc stát!

Podívejte se na příspěvek z YouTube kanálu Toprecepty. Za dvě minutky vás naučí, jak připravit irský krém doma.

Zdroj: Youtube

Baileys čili irský krémový likér

Když už budete mít ten skvělý nápoj hotový, návštěvu oslňte také znalostmi. Baileys je skutečně ryze irský nápoj a stále se v zemi také produkuje, i smetana v nápoji je výhradně z mléka irských kraviček.

S tímto sladkým smetanovým nápojem přišel prý jako první Tom Lago z Gilbyes v Irsku v roce 1973. Není to tedy sice středověká receptura a na výrobu prvního nápoje měl autor prostě jen dobrý mixér. Dnes je irský krém oblíbený ve 130 zemích okolo světa. Z „holčičího pití“ se stal oblíbený přípitkový materiál a dobrota, která potěší v zimě i v kávě také mnohé muže.

Recept na Baileys s kakaem a kávou

Receptů na domácí irský krém je celá řada. V některých se setkáte s mandlovým nebo karamelovým pudinkem, jiné jsou zase zásadně s kakaem a troškou instantní kávy. Také alkohol, který je základem receptu, se může mírně lišit. Zatímco u nás se používá klasický tuzemák nebo key rum, v anglicky mluvících zemích je to spíš bílý Bacardi rum. Pokud máte mixér, příprava je otázkou okamžiku a může vypadat také takto:

Do mixéru nalijte celou jednu malou plechovku kondenzovaného slazeného mléka. Přidejte šálek plnotučné smetany. Ve třech lžicích horké vody rozmíchejte 2 lžíce kvalitního kakaa a jednu lžičku rozpustné kávy, také tuto směs přidejte do mixéru.

Přišel okamžik zmáčknout tlačítko mixéru a nechat jen půl minuty zpracovávat směs. Na závěr přidejte ještě 1 ¾ šálku bílého Bacardi rumu, na nízké otáčky znovu několik vteřin promixujte a je hotovo! Domácí Baileys můžete hned konzumovat jen tak nebo na ledu. Hodí se však také do kávy. Lahvovaný nápoj v lednici vydrží 6 týdnů.

Související články

Zdroje: irelandbeforeyoudie.com, myheavenlyrecipes.com, seasyasapplepie.com