Jak udělat tu nejlepší tatarskou omáčku?
Zdroj: shutterstock

Domácí tatarská omáčka, kterou zvládne každý: Stokrát lepší než kupovaná

Hodí se k mnoha pokrmům. Možná i proto je tatarská omáčka v našich končinách tolik oblíbená. V obchodních řetězcích seženete hned několik druhů a značek, ale asi málokoho překvapí, že domácí tatarská omáčka je mnohem lepší. Navíc její přípravu zvládne každý.

Mezi Čechy se řadí k nejoblíbenějším ochucovadlům a dipům vůbec. Ozvláštní saláty, grilovaná masa i smažené kousky. Ke klasice smaženému sýru s bramborem je takřka nutností. Ano tušíte správně, řeč je o tatarské omáčce, která nemá s Tatary vůbec nic společného.

smačká a tatarka Smažený sýr a tatarská omáčka jsou u nás témeř svatou dvojicí. Zdroj: shutterstock

Historie v Anglii

I když název svádí myslet si, že tatarská omáčka má co dočinění s tatarskými nájezdníky, kteří dobývali ve 13. století Čínu, nemá jemná zeleninová omáčka s Tatary kromě podobně znějícího názvu nic společného. Její historie se s největší pravděpodobností začala psát až v 19. století, přesněji v roce 1845, kdy jakási Eliza Actonová vytvořila recept podobající se dnešní tatarské omáčce. Recept obsahoval kromě majonézového základu ještě kapary a bylinky. Mimo Anglie se pak omáčka těšila velké oblibě i ve Francii a následně i v ostatních zemích Evropy. 

Pár ingrediencí navíc

Základ tatarské omáčky tvoří majonéza. Nejlepší je domácí, ale ne každý má čas a chuť si ji doma připravit, což nevadí. I na trhu se dnes dají sehnat velmi kvalitní majonézy s vysokým podílem vaječných žloutků a v bio kvalitě.

Jak majonézu povýšit na lahodnou tatarskou omáčku? Podívejte se na video, kde vám Těhotnej kuchař, řekne jak na to: 


Výroba tatarské omáčky je v podstatě jen o krájení drobných surovin. Nadrobounko nakrájejte jednu červenou cibuli. Pokud chcete recept ještě malinko povýšit, namísto klasické červené cibule zvolte šalotku. Ta má oproti červené příbuzné malinko jemnější chuť. 

tatarka ingredience Kapary jsou buď poupata, nebo plody nádherného keře. Zdroj: shutterstock

Okurky a kapary

Nyní jsou na řadě okurky. Nespokojte se s klasickými nakládačkami. Když už si dáte práci se šalotkou, sežeňte corničonky a nakrájejte jich zhruba 8. Jsou to malé křupavé okurčičky, které díky nálevu, do kterého se nakládají, chutnají malinko jinak. Nebojte, chuť je skvělá a jejich křupavost vás bude bavit.

Do správné tatarské omáčky patří i kapary. Možná jste narazili na dva druhy kaparů. Ty menší, připomínající poupata, jsou skutečně ještě malé nerozvinuté květy keře, který nese název kapara trnitá. Ty větší jsou pak plody onoho keře. Kapary mají svou specifickou chuť a například středomořská kuchyně se bez nich takřka neobejde. Kromě toho mají i skvělé léčivé účinky, obsahují slušné množství vitaminu A a B a také železo. Do tatarské omáčky patří kaparové květy. Nasekejte jich najemno 8. 

ingredience tatarka Do tatarské omáčky volte kvalitní ingredience, chuť pak bude famózní. Zdroj: shutterstock

Smíchat a debužírovat

Nakrájené suroviny přendejte do misky, přidejte k nim 5 polévkových lžic majonézy. Buď kvalitní kupované, nebo svojí domácí. Dochuťte ještě polovinou polévkové lžíce dijonské hořčice, solí a pepřem a promíchejte. Na závěr můžete přidat ještě najemno nasekanou pažitku nebo hladkolistou petrželku. 

Zdroje: www.youtube.comregiony.rozhlas.czwww.apetitonline.cz

Akční letáky